Juniper Networks umacnia wiodącą pozycję na rynku rozwiązań bezpieczeństwa sieci

przez | 23/12/2009

Juniper Networks (NYSE: JNPR) poinformował, że zgodnie z raportem opublikowanym przez Infonetics Research “3Q2009 Network Security Appliances and Software Market” firma umocniła się na pozycji lidera w kategoriach rozwiązań bezpieczeństwa typu high-end i SSL VPN oraz uplasowała się na drugim miejscu w kategorii routingu.

Według raportu, w ciągu mijającego roku Juniper powiększył swój udział w rynku rozwiązań bezpieczeństwa typu high-end o 9.2%. Udział firmy w tym segmencie rynku wynosi obecnie 43,7%, co czyni Juniper Networks niekwestionowanym liderem. Firma utrzymała również wiodącą pozycję na rynku SSL VPN, odnotowując udział w rynku na poziomie 31,7 %. Warto podkreslić, że Juniper jest liderem w tym segmencie rynku od roku 2001, kiedy to Infonetics Research wprowadził do raportów kategorię SSL VPN.

„Juniper umacnia wiodącą pozycję na rynku rozwiązań bezpieczeństwa, pomagając firmom w ochronie sieci oraz koncentrowaniu się na rozwoju biznesu” – twierdzi Jeff Wilson, Principal analyst for network security w Infonetics Research. “Juniper w dalszym ciągu pozostaje liderem na rynkach firewalli typu high-end oraz SSL VPN oraz powiększa swój udział w całym rynku rozwiązań bezpieczeństwa sieci”.

“Konsolidacja centrów danych wzmocniła w 2009 roku zapotrzebowanie na ścisłą integrację funkcji bezpieczeństwa w ramach sieci wśród operatorów, przedsiębiorstw oraz klientów z sektora publicznego” – twierdzi Mark Bauhaus, executive vice president and general manager, Service Layer Technologies w Juniper Networks. „Serie urządzeń SRX oraz SA zostały wdrożone w kilku największych sieciach na świecie a my kontynuujemy prace nad innowacyjnymi technologiami, które poszerzą wiodącą pozycję Junipera na rynku”

Kwartalny raport Infonetics dotyczący bezpieczeństwa sieci dostarcza informacji o wielkości i udziałach firm w światowych i regionalnych rynkach, przedstawia prognozy do 2013 roku oraz analizy następujących segmentów rynku: zintegrowane rozwiązania bezpieczeństwa (w 6 kategoriach cenowych), routery bezpieczeństwa (w 3 kategoriach cenowych), SSL VPN, VPN oraz oprogramowanie firewall oraz produkty IDS/IPS służące do śledzenia i zapobiegania atakom w trybie transparentnym lub tradycyjnym.