Rusza kanał filmowy w ipla

Platforma ipla jako pierwsza telewizja internetowa w Polsce uruchomiła kanał filmowy oferujący filmy pełnometrażowe wytwórni z Hollywood. W pierwszym etapie udostępnionych zostało blisko sto filmów. Liczba udostępnianych produkcji będzie powiększana o kilkadziesiąt nowych pozycji miesięcznie, a niebawem do oferty dołączone zostaną pozycje innych wytwórni filmowych.

Ipla film będzie największą bazą filmów pełnometrażowych dostępnych w polskim internecie w modelu VoD. Zawierać będzie zarówno głośne produkcje ostatnich lat (m.in. Lara Croft, Mission: Impossiible, Wróg u bram), jak też kultowe produkcje uznawane za klasykę kina, jak np. Dziecko Rosemary i Ojciec Chrzestny. Po kilku miesiącach ipla film zaproponuje internautom także najnowsze hity kinowe danego roku. Aktualną bibliotekę propozycji filmowych ipla film zobaczyć można na stronie film.ipla.tv.

Dostęp do zasobów ipla film mają użytkownicy platformy ipla na terytorium Polski. Treści oferowane w ipla film są płatne. Dostęp do wybranego materiału aktywowany jest na okres 24 godzin na konkretnym komputerze po wpisaniu do ipla specjalnego kodu. Kod ten – bilet do kina internetowego ipla film – można zakupić za pomocą karty kredytowej, wykonując przelew lub wysyłając sms. Stawki za poszczególne pozycje programowe są zróżnicowane, w przypadku płatności przelewem lub kartą wynoszą one od 5 zł. W pierwszym etapie kanał ipla film dostępny jest dla użytkowników najnowszej wersji aplikacji na platformę Windows (2.1), w późniejszym czasie dostęp do ipla film zyskają użytkownicy ipla lite – wersji aplikacji przeznaczonej dla systemów Mac OS i Linux.

– Zakończone sukcesem negocjacje na temat pozyskania praw do produkcji wytwórni z Hollywood traktujemy jako świetną szkołę pozyskiwania praw od zagranicznych dystrybutorów. To szczególnie trudne wyzwanie dla mediów internetowych, a tym bardziej z tak trudnego rynku pod względem mikropłatności, jakim jest Polska – mówi Jarosław Rawicki odpowiedzialny w Redefine za pozyskiwanie praw do treści.

Wraz z uruchomieniem kanału ipla film aplikacja ipla została wyposażona w nowe funkcjonalności umożliwiające internautom zapoznanie się z opisami filmów, ocenami użytkowników, zwiastunami oferowanych produkcji. Pod adresem film.ipla.tv przygotowany został również specjalny serwis www, w którym znajduje się biblioteka kina internetowego ipla film.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu