Przejdź do treści

Serwis eholiday.pl sprzedaje reklamy w systemach GPS

Serwis internetowy eholiday.pl wprowadził możliwość reklamowania obiektów noclegowych – hoteli, pensjonatów i kwater – w systemie nawigacji GPS MapaMap. To pierwsza tego typu współpraca reklamowa między serwisem internetowym a dostawcą nawigacji satelitarnej.Możliwość płatnego reklamowania obiektów z bazy eholiday.pl w nawigacji MapaMap to efekt niedawno ogłoszonej współpracy między serwisem a firmą IMAGIS, dostawcą systemów i map do nawigacji satelitarnej. W najnowszej wersji MapyMap, jaka na początku grudnia trafiła do sprzedaży, znalazło się ponad 18 000 obiektów z bazy serwisu eholiday.pl: hoteli, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych oraz kwater prywatnych. Teraz istnieje także możliwość dodatkowej reklamy tych obiektów w systemie MapaMap.

Nawigacja - dodatkowe informacje graficzne

Użytkownicy serwisu eholiday.pl mają do dyspozycji trzy rodzaje reklam: „Nawigacja – informacje dodatkowe”, „Nawigacja – prezentacja logo” oraz „Nawigacja – dodatkowe informacje graficzne”. Różnią się one sposobem prezentacji obiektów, ale wszystkie dostosowane są do charakteru nawigacji GPS. „Użytkownik GPS jest w ruchu, działa szybko, a informacja jakiej potrzebuje musi dotrzeć do niego we właściwym momencie i właściwej, zazwyczaj graficznej i zwięzłej formie. Taka jest nasza oferta reklamowa. Jedno, dobrze widoczne na mapie trasy logo obiektu, jest dla jadącego kierowcy znacznie więcej warte niż jakiekolwiek opisy. A jeżeli do tego dodamy rozszerzone informacje jakie mogą pojawić się w chwili planowania trasy, to znacznie zwiększamy możliwość dotarcia z przekazem.” – mówi Mariusz Wojciechowski, prezes Grupy eholiday.pl.

Nawigacja - informacje dodatkowe
Głównym założeniem eholiday.pl i IMAGIS-u było maksymalne uproszczenie zakupu reklamy. Udało się to dzięki połączeniu systemów informatycznych obydwu firm. Użytkownik eholiday.pl po zalogowaniu do swojego konta może wybrać jedną z pozycji reklamowych w zakładce „Nawigacja” i wprowadzić swoje dane, takie jak materiały graficzne czy opisy. Informacje te są weryfikowane przez pracowników IMAGIS, konwertowane na właściwy format i wprowadzane do nawigacji MapaMap zawierającej punkty POI.