Sony Ericsson wzmacnia swoją pozycję twórcy „zielonych” telefonów GreenHeart wprowadzając modele Elm i Hazel

W dniu dzisiejszym firma Sony Ericsson przedstawiła telefony Elm i Hazel oraz zestaw głośnomówiący Bluetooth Noise Shield VH700, czyli najnowsze dodatki do serii GreenHeart.  Te dwa telefony komórkowe i jedno akcesorium stanowią rozszerzenie zakresu produktów o takie, które mogą ułatwić świadomy wybór technologii przyjaznych dla środowiska bez kompromisów dotyczących wzornictwa i funkcjonalności.
„Modele Elm i Hazel oferują odbiorcom „zielony wybór” bez pójścia na kompromis w zakresie funkcji, czy też walorów rozrywkowych. Wspomniane telefony komórkowe zapewniają także lepsze doświadczenie użytkownika jeśli chodzi o jakość dźwięku, dzięki funkcjom Noise Shield, Clear Voice oraz Inteligent Volume Adaptation. Obydwa telefony oferują łatwe poruszanie się po portalach społecznościowych, dzięki aplikacji Widget Manager, która pozwala użytkownikom na korzystanie ze strony poświęconej serwisowi społecznościowemu poprzez ekran stand-by oraz na szybkie przemieszczanie się pomiędzy różnymi sieciami społecznościowymi”, powiedział Fortuné Alexander, Global Marketing Director w Sony Ericsson.

Telefony Sony Ericsson Hazel i Sony Ericsson Elm

Firma Sony Ericsson ogłosiła dziś także ambitny zamiar stuprocentowego dostosowania wszystkich swoich akcesoriów do wymogów serii GreenHeart do roku 2011. Firma będzie kontynuowała wdrażanie swojego ogólnoświatowego programu odzyskiwania telefonów, który ma na celu recykling miliona telefonów do roku 2011.

„Czerpiąc z uznanego dorobku naszych spółek nadrzędnych cały czas pracujemy nad tym, aby utrzymać naszą pozycję lidera poprzez zobowiązanie się do ograniczenia własnej emisji CO2 o 20 %, a emisji CO2 związanej z cyklem życiowym produktów o 15% do roku 2015”, powiedział Mats Pellbäck Scharp, Environmental Director w Sony Ericsson.

„Modele Elm, Hazel oraz VH700 są świadectwem naszego stałego zaangażowania w ochronę środowiska naturalnego i są częścią bieżącego wdrażania strategii GreenHeart ogłoszonej w czerwcu 2009″, powiedział dalej Mats Pellbäck Scharp.

Steve Alder, General Manager Group oraz UK Devices dla O2, powiedział: “Oferowanie telefonów Sony Ericsson z linii GreenHeart naszym klientom jest częścią naszej strategii integracji pomiędzy wszystkimi naszymi produktami i usługami. W ten sposób chcemy pomóc naszym klientom zredukować ich ślad środowiskowy. Dla nas jako przedsiębiorstwa jest niezmiernie ważne, aby wprowadzać innowacje w tym obszarze i rozszerzać nasze zielone świadectwo na wszystkie produkty w portfolio z myślą o przyszłości.”

Modele Elm i Hazel oraz zestaw VH700 są przyjazne dla środowiska naturalnego i pomagają zmniejszać emisję CO2 poprzez zastosowanie następujących rozwiązań:
·    Tworzywa sztuczne z recyklingu
·    Elektroniczny podręcznik użytkownika w telefonie
·    Brak zastosowanych niebezpiecznych środków chemicznych
·    Ładowarka zużywająca mało energii elektrycznej (EP300 GreenHeart)
·    Aplikacja Walk Mate eco
·    Kalkulator przyjazności dla środowiska
·    Opakowanie zmniejszone do minimum
·    Instrukcja użytkownika zajmująca mniej miejsca (VH700)
·    Farba na bazie wody (VH700)

Obydwa przedstawione dziś telefony będą dostarczane wraz z osobistym zestawem głośnomówiącym z serii GreenHeart; będzie to przenośny zestaw stereo HPM-60J, stanowiący krok naprzód w realizowaniu celu, jakim jest stuprocentowe dostosowanie urządzeń do wymogów linii GreenHeart.

Elm/Hazel – Zaprojektowane na całe życie i o wiele dłużej:
·    Doskonałej jakości głos – funkcje: Noise Shield, Clear Voice oraz Intelligent Volume Adaptation;
·    Naturalne dopasowanie – anatomiczny kształt i ergonomiczna klawiatura sprawiają, że telefon idealnie mieści się w dłoni;
·    Poczuj się bezpiecznie – back-up informacji droga radiową dzięki Sonyericsson.com;
·    Łatwe poruszanie się na portalach społecznościowych – proste przełączanie się pomiędzy serwisami: Facebook, Myspace i Twitter
·    Aparat fotograficzny o rozdzielczości 5.0 megapikseli z funkcją Autofocus – będziesz mógł fotografować przyjaciół i rodzinę, a także wczytywać zdjęcia na blogi i strony internetowe;
·    Podstawowe instrukcje – wyszukiwanie Google, Google Maps, Wisepilot. Czytelna nawigacja (zakręt po zakręcie) z funkcjami AGPS oraz darmową, dziesięciodniową prognozą pogody z Accuweather;
·    Odtwarzacz „Media player” – otrzymasz bogate doświadczenie multimedialne.

Telefony Elm/Hazel mają następujące parametry: GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 i HSPA 2100/900. Model Elm będzie dostępny w kolorach: Metal Black i Pearly Rose od pierwszego kwartału 2010. Model Hazel będzie dostępny w kolorach: Superior Black i Passionate Rouge od drugiego kwartału 2010.

Zestaw głośnomówiący Bluetooth Noise Shield VH700
·    Stworzysz własną budkę telefoniczną;
·    Podwójna ochrona mikrofonu Noise Shield eliminuje dźwięki w tle;
·    Wszędzie będziesz mógł usłyszeć każde słowo,– dzięki funkcji Inteligent Voice Adaptation;
·    Bluetooth – bezprzewodowa swoboda;
·    Będziesz mógł podłączyć się bezprzewodowo do dwóch telefonów jednocześnie dzięki przypinanemu urządzeniu zapewniającemu swobodę dla rąk;

Zestaw Bluetooth Noise Shield VH700 będzie dostępny w kolorach Black. Silver/White, Pink/White oraz Red/White od drugiego kwartału 2010.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu