Comarch CDN e-XL – system ERP przez Internet

Comarch wprowadza na rynek innowacyjny produkt umożliwiający kompleksowe zarządzanie przedsiębiorstwem za pomocą Internetu. Usługa wynajmu oprogramowania bazuje na najpopularniejszym na rynku średnich firm systemie ERP – Comarch CDN XL.

Według danych firmy Gartner rynek wynajmu oprogramowania przez Internet (SaaS) w roku 2008 był wart 7,5 mld USD, natomiast w 2013 r. przychody przekroczą 14 mld USD. Podążając za kierunkiem tych zmian, Comarch przystosował swój flagowy system ERP do tego modelu.

–Comarch CDN e-XL to usługa skierowana do tych Klientów, którzy nie chcą ponosić kosztów związanych z obsługą i utrzymaniem środowiska sprzętowo – programowego. Wszystko sprowadza się do tego, że Klient płacąc miesięczny abonament otrzymuje dostęp do bogatej funkcjonalności najpopularniejszego na rynku średnich firm systemu ERP – Comarch CDN XL. Rozwiązanie to, będące odpowiedzią na potrzeby rynkowe, jest nie tylko innowacyjne, ale i w pełni bezpieczne. Cała infrastruktura znajduje się bowiem w Centrum Danych Comarch, wszystkie połączenia z nim są szyfrowane, a użytkownik ma gwarancję dostępności swoich danych przez 24 godziny na dobę – mówi Zbigniew Rymarczyk, Wiceprezes Zarządu Comarch.

Nowy produkt ma już pierwszego klienta. Na wybór Comarch CDN e-XL zdecydowała się firma Kserkop działająca w branży automatyki biurowej i poligrafii. Wdrożenie jest w trakcie realizacji.

–Wybraliśmy zintegrowany system do zarządzania Comarch CDN e-XL ze względu na jego bogatą funkcjonalność, a także dostosowanie do specyfiki działania naszej firmy. Zamiast zakupu oprogramowania, a także niezbędnego sprzętu skorzystaliśmy z modelu usługowego. Outsourcing infrastruktury sprzętowej pomaga w znaczny sposób obniżyć próg inwestycji. Nie ponosimy kosztów jednorazowych związanych z zakupem licencji Comarch CDN XL, licencji obcych oraz sprzętu. Także wydatki związane z utrzymaniem serwerowni, w tym systemów zasilania, klimatyzacji w proponowanym rozwiązaniu leżą w gestii dostawcy – mówi Lesław Janarek, Prezes KSERKOP Sp. z o.o

Comarch CDN e-XL to nowoczesne rozwiązanie informatyczne wychodzące naprzeciw oczekiwaniom klientów stawiających na rozwój technologiczny w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem przy jednoczesnej minimalizacji kosztów z nim związanych. Więcej informacji na temat usługi znajduje się na stronie http://www.comarch.pl/erp/oferta/produkty/comarch_cdn_xl/comarch_cdn_exl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu