Placemniej.pl – niezależna porównywarka usług

Do tej pory serwis umożliwiał porównanie usług finansowych takich jak: kredyty, pożyczki, karty kredytowe, lokaty, konta osobiste, a także porównanie internetu, taryf komórkowych i kosztów ubezpieczeń nieruchomości.

Ciesząca się ogromnym zainteresowaniem platforma placemniej.pl poszerzyła ostatnio zakres swojej działalności o ubezpieczenia komunikacyjne. Celem porównywarki jest stworzenie narzędzia, które umożliwi użytkownikowi szybkie i niezależne porównanie ofert wielu towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu. Ponadto zainteresowany będzie mógł zawrzeć polisę ubezpieczeniową przez internet, co znacznie ułatwi i przyspieszy proces zakupu.

Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC, możliwym staje się też porównanie na stronie ubezpieczenia AC, Assistance, NW, ubezpieczenia ochrony prawnej, szyb – co daje placemniej.pl zdecydowaną przewagę nad innymi porównarkami usług. Dzięki wielu pytaniom, na które musi odpowiedzieć osoba chcąca ubezpieczyć swój samochód, możliwym jest znalezienie oferty optymalnie dopasowanej do potrzeb szukającego. Oferty są wyświetlane w postaci listy, przy czym najkorzystniejsze znajdują się na samej górze. Kryterium ułożenia ofert jest cena, nie ma ofert sponsorowanych, które często, mimo że droższe zajmują najlepszą pozycję w innych porównywarkach tego typu. To świadczy o niezależności placemniej.pl od ubezpieczycieli. Każdy użytkownik może także zobaczyć szczegóły interesujących go ofert różnych towarzystw, zawarte w tabeli zbiorczej na stronie z wynikami porównania. Ponadto możliwa jest też ocena Towarzystwa Ubezpieczeniowego przez użytkownika, co może okazać się bardzo pomocne dla przyszłych klientów.

Do tej pory placemniej.pl współpracuje już z Benefią, Generali, Avivą Commercial Union i Liberty Direct. Oferty następnych ubezpieczycieli są w trakcie przygotowania i będą dostępne wkrótce.

Ważne jest, żeby pamiętać, że oferty OC każdego towarzystwa ubezpieczeniowego są identyczne. Mogą różnić się między sobą tylko ceną, tak więc wybór najtańszej oferty opłaca się szczególnie w tym przypadku. Po co przepłacać, jeśli można otrzymać dokładnie to samo, a wydać dużo mniej? Jeśli ktoś do tej pory podchodził sceptycznie do tego typu porównywarek, to w tym miejscu powinien się głęboko zastanowić.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu