Polbank wprowadza bezpłatne wyciągi elektroniczne

Polbank EFG oferuje możliwość zastąpienia wyciągów papierowych bezpłatnymi wyciągami elektronicznymi. Już dziś mogą się na nie zdecydować wszystkie osoby posiadające dowolny produkt Polbanku – zarówno klienci indywidualni jak i właściciele firm.

Wygoda i ekologia

Elektroniczny wyciąg jest wygodnym rozwiązaniem ze względu na oszczędność czasu – wystarczy dosłownie kilka sekund, aby wygenerować potrzebny dokument. Ponadto, elektroniczna forma wyciągu usprawnia kontrolę nad bieżącymi wydatkami i pozwala na archiwizowanie dokumentów np. na własnym komputerze, bez konieczności przeszukiwania stosu papierowych kopii. Istotną kwestią jest także ekologia – rezygnując z tradycyjnych papierowych wyciągów ogranicza się zużycie papieru, a tym samym chroni lasy.

Możliwości

Klient, który zdecyduje się na korzystanie z wyciągu elektronicznego może wybrać najwygodniejszy dla siebie sposób ich pobierania. Preferowanym przez Polbank EFG systemem jest Bankowość Internetowa Polbank24. Po zalogowaniu się na stronie, klient uzyskuje dostęp do swoich wyciągów za pośrednictwem nowej sekcji. Ponadto bank udostępnia specjalny Serwis Wyciągi Polbank24, dostępny ze strony www.polbankefg.pl. Jest on przeznaczony wyłącznie do przeglądania wyciągów elektronicznych. Osobom, które wolą otrzymywać dokumenty za pośrednictwem poczty elektronicznej, Polbank EFG oferuje przesyłanie wyciągów na adres e-mail, w formie kodowanych plików PDF.

Jak otrzymać wyciąg elektroniczny?

Każdy klient, który chce skorzystać z nowej funkcjonalności wyciągów elektronicznych powinien złożyć odpowiedni wniosek. Może to zrobić w placówce Polbanku lub za pośrednictwem systemu Bankowości Internetowej Polbank24. Dodatkowo dyspozycję można złożyć dzwoniąc pod numer Infolinii: 0 801 822 822 lub (22) 3 822 822.

Tradycyjna papierowa forma wyciągów będzie nadal bezpłatnie dostępna dla wszystkich klientów Polbanku, którzy preferują ten sposób otrzymywania informacji o swoich finansach.

Troska o ekologię jest stałym elementem polityki realizowanej przez grupę Eurobank EFG. Eurobank EFG uczestniczy w unijnym Systemie Ekozarządania i Audytu EMAS, do którego mogą przystąpić organizacje dbające o ekologię i w sposób ciągły dążące do poprawy i minimalizacji swojego oddziaływania na środowisko. Dodatkowo Eurobank EFG został nominowany do prestiżowej nagrody EMAS Award 2009, przygotowywanej przez Dyrekcję Generalną ds. Środowiska Komisji Europejskiej. Nagroda jest wyróżnieniem w dziedzinie zarządzania środowiskowego w Europie. Eurobank EFG został nominowany w kategorii dużych firm i jest jedynym greckim przedsiębiorstwem wyróżnionym  w tej grupie organizacji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu