Przejdź do treści

Asseco Poland SA regionalnym członkiem BSA

Czołowa polska spółka informatyczna przyłączyła się do działań BSA w Polsce i w Europie.Asseco Poland SA, czołowa spółka informatyczna w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej, oferująca specjalistyczne oprogramowanie oraz rozwiązania w zakresie IT dla kluczowych sektorów gospodarki, została członkiem Business Software Alliance w regionie EMEA.

Członkostwem w BSA objęte zostały liczne spółki wchodzące w skład grupy Asseco, w których Asseco Poland SA posiada większość udziałów.

Business Software Alliance reprezentuje 96 firm na całym świecie zrzeszonych w walce z nielegalnym oprogramowaniem. Antypirackie działania BSA wymierzone są w firmy korzystające z nielicencjonowanego oprogramowania. BSA promuje profesjonalne zarządzanie zasobami informatycznymi oraz prowadzi programy edukacyjne mające na celu uświadomienie ryzyka związanego z korzystaniem z nielegalnych programów, w tym konsekwencje finansowe, prawne i techniczne oraz wizerunkowe.

„Cieszymy się z przystąpienia Asseco do BSA, zważywszy iż jest to czołowy polski producent i jedna z największych firm informatycznych w Europie. Członkostwo Asseco w BSA obejmuje cały region EMEA ze względu na międzynarodowy charakter działalności Asseco obejmujący kilkanaście krajów Europy. Jestem pewny, że nasza współpraca przyniesie wymierne korzyści zarówno firmie Asseco, jak i  BSA.” — powiedział Georg Herrnleben, Dyrektor BSA na Europę Środkową i Wschodnią, Afrykę oraz Bliski Wschód.

Pod względem kapitalizacji Asseco Poland SA jest jedną z dziesięciu czołowych firm informatycznych w Europie.  Wchodzi w skład międzynarodowej grupy kapitałowej Asseco, która działa w 15 krajach europejskich. Firma specjalizuje się w  tworzeniu i wdrażaniu specjalistycznego oprogramowania oraz rozwiązań w zakresie IT dla kluczowych sektorów gospodarki. Kompleksowa oferta spółki skierowana jest, między innymi, do sektorów: bankowo-finansowego, administracji publicznej, przemysłu i usług.

Marek Panek, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland SA mówi: „Zdecydowaliśmy się dołączyć do największej na świecie organizacji branży IT, doceniając wkład BSA w podnoszenie poziomu świadomości w zakresie znaczenia własności intelektualnej i jej ochrony. Z naszego punktu widzenia istotne jest także to, aby zmniejszyć ryzyko korzystania z naszych produktów bez licencji.”