Przejdź do treści

MapaMap 6.3 – Stawia na turystykę

IMAGIS S.A., producent map cyfrowych i systemów do nawigacji satelitarnej, wprowadził na rynek najnowszą wersję swojej nawigacji – MapaMap 6.3. Nowością, wyróżniającą MapaMap 6.3 jest 17 tys. km szlaków turystycznych, 12 tys. km ścieżek rowerowych oraz baza ponad 18.000 hoteli, ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów i kwater pochodząca z serwisu eholiday.pl.

MapaMap to jeden z najpopularniejszych w Polsce systemów do nawigacji satelitarnej i map do nawigacji, przeznaczonych dla przenośnych urządzeń GPS oraz smartphonów. Najnowsza wersja 6.3, która właśnie weszła na rynek, bardzo mocno stawia na turystykę. Zupełnie nową funkcjonalnością, jaką zyskali Użytkownicy nawigacji jest dostęp do ponad 12 tys. km ścieżek rowerowych i ponad 17 tys. km szlaków turystycznych. Przy włączonym trybie „pieszym” MapaMap 6.3 oferuje możliwość nawigowania po szlakach i ścieżkach dla niezmotoryzowanych. Bardzo użyteczną nowością jest także umieszczenie w MapieMap 6.3 rozszerzonej bazy noclegowej – ponad 18 tys. hoteli, ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów, kwater a także centrów SPA&Wellness. Uwzględnienie tak dużej liczby obiektów w systemie nawigacyjnym firmy IMAGIS to efekt bliskiej współpracy z serwisem eholiday.pl.

Każdy obiekt pochodzących z bazy eholiday.pl, przed umieszczeniem go w najnowszym systemie nawigacji MapaMap, został zweryfikowany i zawiera aktualne informacje, łącznie z numerami telefonów czy adresami internetowymi. „Takiej funkcjonalności, która pozwalałaby w planowaniu trasy czy podróży uwzględniać informacje o miejscach noclegu, nie można przecenić. Sądzę, że wielu użytkowników GPS-ów na to czekało. Natomiast dla naszych klientów to świetna promocja, którą dostają w prezencie, zupełnie za darmo.” mówi Mariusz Wojciechowski, prezes zarządu Grupy eholiday.pl.

„Każda nawigacja GPS potrzebuje bazy miejsc noclegowych, aby zapewnić swojemu użytkownikowi komfort w podróży. Przygotowując najnowszą wersję naszej MapyMap, chcieliśmy zaoferować naszym klientom najbardziej aktualne mapy, dlatego wybierając dostawcę danych noclegowych postawiliśmy na sprawdzony i popularny serwis eholiday.pl” – dodaje Anna Trzeskowska, dyrektor zarządzający IMAGIS S.A.

Najnowsza odsłona nawigacji MapaMap wprowadza także dodatkowe funkcje i nowe, uaktualnione mapy. MapaMap 6.3 zawiera najnowsze cyfrowe mapy Polski, których zbieranie zakończono pod koniec października 2009. W danych jest nawet nowo otwarty (28 październik 2009), odcinek autostrady A4 Kraków – Szarów.

Dokładne dane mapowe zawierają:

 • niemal 2,5 miliona punktów adresowych (dokładnie 2 479 438)
 • 3611 szczegółowych planów miast i miejscowości w tym 3034 planów z adresami
 • 426 903 km dróg w tym 312 933 km dróg asfaltowych
 • 183 832 obiektów użyteczności publicznej (POI) w tym 1779 fotoradarów
 • Informacje o ograniczeniach prędkości postawione przy 1485 fotoradarach
 • 16 miast zawierających budynki 3D
 • 12 632 km ścieżek rowerowych
 • 17 530 km pieszych szlaków turystycznych

Najnowsza MapaMap 6.3, tak jak jej poprzednia wersja, dba także o bezpieczeństwo swojego użytkownika umożliwiając mu włączenie funkcji ostrzegania przed przejazdami kolejowymi oraz innymi niebezpiecznymi miejscami takimi jak „czarne punkty” czy miejsca ustawiania fotoradarów.

Z nowości, jakie wprowadza MapaMap 6.3 warto także wymienić:

 • Nowy „komputer pokładowy” prezentujący takie informacje jak: pozostała odległość do celu, czas dotarcia do celu, prędkość z jaką się poruszamy prędkość średnia i maksymalna, przejechana dotychczas odległość oraz czas, jaki spędziliśmy w drodze.
 • Alternatywny wygląd kokpitu nawigacji – teraz użytkownik będzie mógł wybrać z listy taki wygląd, jaki mu bardziej odpowiada.
 • Wprowadzona została funkcja ostrzegania o obowiązującym ograniczeniu prędkości przed zbliżaniem się do fotoradaru.
 • Wprowadzona została funkcja powiadamiania o aktualizacjach mapy, która informuje użytkownika o momencie, w którym dostępna jest już nowsza wersja map. Funkcję tę można oczywiście wyłączyć.
 • Zmiany w wyglądzie menu użytkownika – teraz obok słownych opisów każdego przycisku dodane zostały także symboliczne ikony, przyspieszających korzystanie z menu.
 • Zmodyfikowany został wygląd i działanie tak zwanego „sztucznego horyzontu” w widoku 3D, teraz niebo na horyzoncie przesuwa się płynnie wraz z użytkownikiem.
 • Menu kontekstowe dostępne na górze ekranu nawigacji zostało zaopatrzone w funkcję ukrywania.

Dotychczasowi użytkownicy MapyMap mogą zaopatrzyć się w jej najnowszą wersję 6.3, korzystając z wielkiej świątecznej promocji, którą producent MapyMap przewidział na cały grudzień 2009. W ramach promocji na stronie internetowej www.MapaMap.pl najnowsze mapy można aktualizować o 50 % taniej.