Przejdź do treści

Lenovo wprowadza netbook IdeaPad S12 oraz notebook IdeaPad U550

Firma Lenovo zapowiedziała dziś wprowadzenie modelu IdeaPad S12 — swojego pierwszego 12-calowego netbooka oraz ultraprzenośnego notebooka IdeaPad U550. Nowy netbook łączy zalety łączności, stylu i rozrywki, zapewniając wyższy poziom pracy z komputerem dzięki lepszej użyteczności i wydajności. Wśród udoskonaleń tych można wymienić ekran o przekątnej 12,1 cala, pełnowymiarową klawiaturę oraz nowe opcje graficzne dzięki platformie NVIDIA ION™.

IdeaPad S12 – Większa moc i wydajność

Niezależnie od zastosowań — oglądania zdjęć, odtwarzania muzyki, przesyłania poczty czy przeglądania stron internetowych — użytkownicy oczekują mniejszych i bardziej przenośnych komputerów. Netbook Lenovo IdeaPad S12 oferuje wybór procesorów Intel Atom ze zintegrowaną grafiką lub procesor Intel Atom z grafiką NVIDIA ION™. Także po raz pierwszy w netbooku z platformą graficzną NVIDIA ION użytkownicy będą mogli płynnie odtwarzać wideo o jakości HD 1080p.

Netbook IdeaPad S12 zapewnia długi czas działania — do 6 godzin, zaspokajając potrzeby mobilnych użytkowników netbooków[1]. Ponieważ użytkownicy netbooków muszą łączyć się bezprzewodowo, netbook ten ma wbudowaną łączność WiFi,. Netbook IdeaPad S12 posiada dużo miejsca na dysku twardym (do 250 GB) na zdjęcia, muzykę i wideo oraz dużo pamięci do ich odtwarzania (2 GB).  W razie uszkodzenia danych oprogramowanie Lenovo OneKey™ Rescue System może pomóc w przywróceniu plików i ustawień komputera.

Styl i rozrywka

Już od pierwszego włączenia użytkownicy mogą używać netbooka jako wszechstronnego urządzenia do rozrywki, ozdobionego eleganckim białym lub czarnym wzorem w kółka. Rozbudowana technologia Lenovo do rozpoznawania twarzy VeriFace maksymalnie upraszcza logowanie do systemu na podstawie twarzy użytkownika. Aby korzystać z różnych funkcji „na żądanie”, można przejść do środowiska Lenovo Quick Start i sprawdzać pocztę, przeglądać Internet lub wykonywać inne czynności, nie czekając na załadowanie całego systemu operacyjnego. Można także założyć dowolne słuchawki i zanurzyć się w dźwięku surround za pośrednictwem technologii Dolby Headphone. Aby oglądać wideo na monitorze zewnętrznym, można łatwo podłączyć go do portu VGA netbooka lub HDMI w wybranych modelach. Czytnik kart pamięci 4-w-1 umożliwia przenoszenie do netbooka multimediów w różnych formatach.

Lepsza praca z komputerem

Firma Lenovo zaprojektowała netbook IdeaPad S12 dla osób poszukujących superpłaskiego, przenośnego i przystępnego cenowo urządzenia. Ekran WXGA netbooka został powiększony z 10,1 do 12,1 cala, co poprawia widoczność, a klawiatura ma wymiary takie jak w zwykłym notebooku, dzięki czemu można pisać łatwiej i wygodniej. Jeżeli zaś chodzi o przenośność, mierząc mniej niż 2,5 cm grubości[2], netbook ten przoduje nad innymi dostępnymi na rynku netbookami 12-calowymi. Lekki netbook IdeaPad S12 waży zaledwie 1,65 kg.

IdeaPad U550 – Ultraprzenośny notebook o większej elastyczności do zastosowań służbowych i domowych

Mający zaledwie 24 mm grubości i panoramiczny ekran HD 15,6″ nowy notebook IdeaPad U550 z procesorem Intel Core 2 Duo posiada funkcje, które można wykorzystać i w pracy i w domu. W celu lepszego wykorzystania baterii komputera użytkownicy mogą jednym przyciskiem włączać i wyłączać osobną kartę graficzną. Dzięki technologii dźwięku surround Dolby® Sound Room dobiegającego z dużych, wbudowanych głośników prezentacje, gry oraz filmy brzmią bardziej realistycznie i atrakcyjnie. Czujnik światła otoczenia automatycznie dostosowuje jasność wyświetlacza na podstawie warunków oświetlenia, co zmniejsza zmęczenie oczu. Wbudowany napęd DVD ułatwia dostęp do plików i ich udostępnianie. Zintegrowany czytnik odcisków palców oraz oprogramowanie do rozpoznawania twarzy VeriFace™ w U550 dodatkowo ułatwiają logowanie na komputerze.

Ceny i dostępność

Netbook IdeaPad S12 i notebook IdeaPad U550 będą dostępne w sprzedaży za pośrednictwem partnerów biznesowych Lenovo. Ceny modeli S12 zaczynają się od 1849 PLN brutto a U550 od 2329 PLN brutto.