Przejdź do treści

Znaczący awans Komputronik SA na Liście 2000 „Rzeczpospolitej”

Komputronik SA, czołowy polski dostawca sprzętu IT i elektroniki użytkowej, awansował o 121 pozycji na Liście 2000 największych polskich firm opublikowanej przez dziennik „Rzeczpospolita”. To największy skok wśród wszystkich producentów, dystrybutorów oraz sieci detalicznych działających na rynku IT w porównaniu z poprzednią edycją Listy 2000.

Komputronik SA awansował na 371 pozycję, co było możliwe dzięki bardzo dobrym wynikom finansowym uzyskanym w 2008 roku. Przychody Spółki w tym okresie przekroczyły 700 mln zł, zaś zysk netto sięgnął 10,6 mln zł.

– Tak szybki awans na liście największych firm zawdzięczamy wynikom znacznie lepszym od średniej na polskim rynku IT – mówi Wojciech Buczkowski, Prezes Zarządu Komputronik SA – Dotyczy to wszystkich najważniejszych grup produktowych, a zwłaszcza komputerów stacjonarnych i notebooków. Sprawdziła się nasza strategia zrównoważonego rozwoju i dywersyfikacji przychodów, którą konsekwentnie realizujemy niezależnie od koniunktury gospodarczej.

Wojciech Buczkowski podkreślił przy tym, że Spółka wciąż inwestuje w rozwój Komputronik.pl – najlepszego w Polsce sklepu internetowego*, a także otwiera nowe biura regionalne Komputronik Biznes – tej części Spółki, która działa w rozwojowym, wysokomarżowym segmencie rynku. Na uwagę zwraca również bardzo szybki rozwój ogólnopolskiej sieci salonów detalicznych Komputronik. Przykładowo: w okresie od stycznia do października br. ich liczba zwiększyła się o 40 nowych punktów sprzedaży.

Zarząd Komputronik SA spodziewa się w tym roku wzrostu sprzedaży w porównaniu z rokiem 2008. Przychody Spółki po pierwszych trzech kwartałach 2009 r. wyniosły 534 mln zł i były o 21% wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

  • * Komputronik.pl to najlepszy sklep internetowy według rankingu tygodnika „Wprost” i serwisu Money.pl opublikowanego w październiku 2009 r. Komputronik.pl uzyskał łącznie 81 punktów, co okazało się najwyższą notą w każdej z siedmiu ocenianych branż (m.in. „Komputery i oprogramowanie” oraz „AGD, RTV i sprzęt fotograficzny”).  Tym samym Komputronik.pl został uznany za najlepszy e-sklep w Polsce.