Philips Lighting Poland w Panteonie Polskiej Ekologii

przez | 02/12/2009

Philips Lighting Poland znalazł się w gronie firm, organizacji samorządowych i pozarządowych tworzących Panteon Polskiej Ekologii. W kapitule decydującej o składzie Panteonu zasiadało m. in. trzech byłych ministrów ochrony środowiska oraz uznani eksperci z dziedziny ekologii.

W gronie nagrodzonych znalazły się polskie miasta i gminy, zakłady przemysłowe oraz organizacje pozarządowe. Zaangażowanie Philips Lighting Poland w działania na rzecz ochrony środowiska zostało ocenione najwyżej w kategorii „Przedsiębiorstwo”, w której wyróżniono także inne firmy, jak Carlsberg Polska czy ABB Polska. Nagrodę odebrał wiceprezes zarządu Philips Lighting Poland, Romuald Wojtkowiak.

Philips Lighting Poland został wyróżniony za wiele projektów zrealizowanych w ciągu ostatnich lat. Wśród nich znalazł się m. in. projekt Zielona Energia, promujący energooszczędne świetlówki kompaktowe w poznańskich gospodarstwach domowych dzięki pomocy uczniów tamtejszych szkół. Doceniono również projekt renowacji Gór Izerskich możliwy dzięki zbiórce funduszy wśród internautów na największym polskim portalu aukcyjnym Allegro.pl, a także projekty edukacyjne poświęcone energooszczędnemu oświetleniu prowadzone przez Philips Lighting Poland dla dzieci i młodzieży wspólnie z Krajową Agencją Poszanowania Energii.

Ogłoszenie składu Panteonu Polskiej Ekologii odbyło się podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO 2009 w Poznaniu, w których udział wzięło kilkudziesięciu wystawców z całego świata. Na wspólnym stoisku Urzędu Miasta Poznań oraz Philips Lighting Poland, znalazły się in. informacje o inicjatywie Zielona Energia, w którą obaj partnerzy byli zaangażowani.
Organizatorem wyboru Panteonu Polskiej Ekologii jest firma konsultingowa Geoland, partner dodatku do dziennika „Rzeczpospolita”, na łamach którego zostały ogłoszone wyniki konkursu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.