Przejdź do treści

Philips Lighting Poland w Panteonie Polskiej Ekologii

Philips Lighting Poland znalazł się w gronie firm, organizacji samorządowych i pozarządowych tworzących Panteon Polskiej Ekologii. W kapitule decydującej o składzie Panteonu zasiadało m. in. trzech byłych ministrów ochrony środowiska oraz uznani eksperci z dziedziny ekologii.

W gronie nagrodzonych znalazły się polskie miasta i gminy, zakłady przemysłowe oraz organizacje pozarządowe. Zaangażowanie Philips Lighting Poland w działania na rzecz ochrony środowiska zostało ocenione najwyżej w kategorii „Przedsiębiorstwo”, w której wyróżniono także inne firmy, jak Carlsberg Polska czy ABB Polska. Nagrodę odebrał wiceprezes zarządu Philips Lighting Poland, Romuald Wojtkowiak.

Philips Lighting Poland został wyróżniony za wiele projektów zrealizowanych w ciągu ostatnich lat. Wśród nich znalazł się m. in. projekt Zielona Energia, promujący energooszczędne świetlówki kompaktowe w poznańskich gospodarstwach domowych dzięki pomocy uczniów tamtejszych szkół. Doceniono również projekt renowacji Gór Izerskich możliwy dzięki zbiórce funduszy wśród internautów na największym polskim portalu aukcyjnym Allegro.pl, a także projekty edukacyjne poświęcone energooszczędnemu oświetleniu prowadzone przez Philips Lighting Poland dla dzieci i młodzieży wspólnie z Krajową Agencją Poszanowania Energii.

Ogłoszenie składu Panteonu Polskiej Ekologii odbyło się podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO 2009 w Poznaniu, w których udział wzięło kilkudziesięciu wystawców z całego świata. Na wspólnym stoisku Urzędu Miasta Poznań oraz Philips Lighting Poland, znalazły się in. informacje o inicjatywie Zielona Energia, w którą obaj partnerzy byli zaangażowani.
Organizatorem wyboru Panteonu Polskiej Ekologii jest firma konsultingowa Geoland, partner dodatku do dziennika „Rzeczpospolita”, na łamach którego zostały ogłoszone wyniki konkursu.