Przejdź do treści

Mac mini Server już w Polsce

iSource, wyłączny dystrybutor marki Apple w Polsce, poszerza ofertę o najnowsze komputery Mac mini, w tym długo wyczekiwany Mac mini Server. Produkt jest już do nabycia w salonach partnerów i resellerów firmy iSource S.A. oraz sklepów, m.in. Apple Premium Reseller – USE, Cortland i iSpot. Polska cena komputera to 4399 PLN brutto.

Zupełnie nowy rodzaj serwera

Firma wyszła naprzeciw oczekiwaniom osób, które wykorzystują Maki mini jako serwery, oferując najmniejszy komputer Apple w dedykowanej dla nich wersji. Jest on jednak idealnym rozwiązaniem również dla tych, którzy jeszcze nigdy nie posiadali własnego serwera, lecz chcieliby go mieć w domowej sieci lub firmie.

Mac mini Server to komputer do złudzenia podobny do Maka mini, ale bez slotu na płytę CD/DVD. Komputer został pozbawiony napędu optycznego, za to uzupełniony o dodatkowy twardy dysk, dzięki czemu posiada aż 2 dyski o pojemności 500GB każdy. W standardzie ma zainstalowany system Mac OS X Snow Leopard w wersji Server. Reszta komponentów jest taka sama, jak w najmocniejsze wersji Mac mini (MC239).

Rośnie liczba użytkowników, cena zostaje bez zmian

Mac mini z systemem Snow Leopard Server został zaprojektowany, aby pomóc w komunikacji pracowników zespołowych, chcących współdzielić pewne informacje. Idealnie sprawdzi się w małej firmie lub dziale. To serwer, który obsługuje pocztę e-mail na komputerach Mac, PC i telefonach iPhone i pozwala synchronizować oraz współdzielić kalendarze czy kontakty oraz błyskawicznie uzyskiwać dostęp do plików i wymieniać je między komputerami Mac i PC. W prosty sposób umożliwia tworzenie w pełni funkcjonalnych serwisów i wysokiej jakości podcastów. Nie musisz obawiać się o utratę ważnych danych – kopie zapasowe tworzone są automatycznie.

Mac mini z systemem Snow Leopard Server może obsługiwać nieograniczoną liczbę użytkowników komputerów Mac i PC, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat licencyjnych za każdego użytkownika. Mimo, że Twoja firma rośnie, nie rosną koszty jej utrzymania. A do tego otrzymujesz znakomity sprzęt i oprogramowanie gotowe do użytku od razu po rozpakowaniu — za cenę niższą, niż cena większości operacyjnych systemów serwerowych sprzedawanych bez sprzętu.

Integracja i zgodność

Zaawansowany sprzęt sieciowy i nowoczesne oprogramowanie sprawiają, że Mac mini z systemem Snow Leopard Server można bez problemu zintegrować z każdym środowiskiem komputerów Mac lub PC. Nie musisz kupować nowych urządzeń, bo nowy Mac mini Server współpracuje z szeroką gamą monitorów, klawiatur, myszy i innych urządzeń peryferyjnych.

Przyjazny dla Ciebie i środowiska

Mac mini z systemem Snow Leopard Server w stanie bezczynności pobiera mniej niż 16 watów. To 4,5 razy mniej, niż typowy podobnie wyposażony serwer. Co więcej, jest wykonany z aluminium dobrze nadającego się do recyklingu, dzięki czemu ma znikomy wpływ na środowisko.

Komputer występuje w jednej konfiguracji o następujących parametrach:

Procesor: 2.53GHz Intel Core 2 Duo

Pamięć: 4GB

Dysk: 2 x 500GB

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9400M

System operacyjny: Mac OS X Server Snow Leopard

Sugerowana cena detaliczna brutto: 4399PLN