Polskie firmy w rankingu Deloitte Fast 500

Deloitte ogłosił wczoraj rozstrzygnięcie konkursu Technology Fast 500TM dla regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Ten doroczny ranking najszybciej rozwijających się publicznych i prywatnych spółek z sektora technologii, mediów i telekomunikacji, nauk przyrodniczych i „zielonej technologii” z 26 krajów EMEA oparty jest o współczynnik wzrostu przychodów uczestników z ostatnich pięciu lat.

Pierwsze miejsce na liście zajęła firma BIOTEKNO z Turcji, integrator usług komórkowych, którego wskaźnik wzrostu przychodów za okres pięciu lat wyniósł 42.417%, a w roku podatkowym 2008 wartość przychodów osiągnęła poziom 37.4 mln EUR.

W najnowszej edycji rankingu, na wysokim 14 miejscu znalazła się  polska spółka NETMEDIA działająca w branży internetowej, operator portali internetowych takich jak ubezpieczenia.com, fundusze.com czy audyt.com, ze wskaźnikiem wzrostu 7.210%. Drugą firmą z Polski, która zajęła 57 miejsce jest agencja Kompan.pl ze wskaźnikiem wzrostu  2411 %. Kompan.pl specjalizuje się dostarczaniu efektywnego ruchu internetowego przekładającego się na konkretną sprzedaż internetową.  Co ważne Kompan.pl istnieje na rynku dopiero 5 lat. Bardzo szybko zakwalifikowała się na wysokie miejsce w rankingu.

Deloitte Technology Fast 500 jest najbardziej obiektywnym rankingiem branżowym skupiającym się na obszarze technologii w tym regionie. Warunkiem uczestnictwa w rankingu jest obecność na rynku od co najmniej pięciu lat oraz osiągnięcie w pierwszym roku przychodów operacyjnych na poziomie co najmniej 50.000 EUR, zaś w roku bieżącym – co najmniej 800.000 EUR.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu