Udowodniono – regularne podawanie probiotyków LGG u dzieci zmniejsza ryzyko infekcji!

Najnowsze badania przeprowadzone przez chorwackich naukowców ze szpitala dziecięcego w Zagrzebiu oraz prof. Hannę Szajewską z Kliniki Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wykazały skuteczność zastosowania probiotyków LGG w ochronie organizmu dziecka.

Celem badania było sprawdzenie czy podawanie probiotyków LGG może odgrywać pozytywną rolę w zapobieganiu infekcjom górnych dróg oddechowych u dzieci, które przychodzą regularnie do przychodni szpitala. Badanie zostało przeprowadzone na 281 dzieciach w wieku 1-7 lat, które podzielono losowo na dwie grupy – grupę eksperymentalną i  grupę kontrolną. Pierwsza grupa przez 3 miesiące otrzymywała codziennie mleko wraz z bakteriami probiotycznymi LGG, grupa druga , przez ten sam czas otrzymywała placebo w postaci mleka, jednak bez probiotyków LGG. Ilość LGG jaką podawano w badaniu – 109 CFU LGG, jest dokładnie taką samą dawką jaka znajduje się w każdej tabletce Multi-tabs® Immuno KID. Rezultaty pokazały znaczące zmniejszenie ryzyka infekcji – aż o 34 % – u dzieci, którym podawano LGG w porównaniu z grupą kontrolna z placebo. Z kolei ryzyko infekcji trwającej dłużej niż 3 dni zostało zmniejszone aż o 43%. Ogólnie liczba dni nieobecności dzieci na oddziale dziennym z powodu infekcji górnych dróg oddechowych lub ich objawów, była znacznie niższa w grupie, której podawano probiotyki LGG. Natomiast dzieci, które otrzymywały placebo miały prawie 3 krotnie większą szansę na złapanie infekcji dróg oddechowych.

Udowodniono: podawane regularnie 109 CFU LGG

  1. ·    zmniejszyło ryzyko infekcji – aż o 34 %
  2. ·    ryzyko infekcji trwającej dłużej niż 3 dni zostało  zmniejszone aż o 43 %

Znaczenie wyników dodatkowo podkreśla fakt, że badane były dzieci, które przychodziły regularnie do przychodni ze względu na kontakt z chorymi są one 2-3 krotnie bardziej narażone na infekcje niż inne dzieci.

Artykuł został opublikowany we wrześniu tego roku w specjalistycznym piśmie „Elseviere. Clinical Nutrition”  – European Society for Clinical Nutrition and Metabolism. Rezultaty tych badań odpowiadają na bardzo aktualny w sezonie jesienno-zimowym problem infekcji górnych dróg oddechowych.

Dodatkowo, jak podkreślają autorzy omawianego artykułu, liczba zachorowań u dzieci przekłada się bezpośrednio na finansowe obciążenie zarówno rodziny, jak i społeczeństwa. Takich jak dodatkowe koszty leczenia i nieobecność rodziców w pracy, co wiąże się z obniżeniem zarobków lub ich brakiem. Według statystyk rodzice, ze względu na chorobę dziecka opuszczają w ciągu roku między 5.6 a 28.8 dni w pracy.

Wyniki powyższych badań potwierdzają zasadność regularnego podawania probiotyku LGG. Firma Ferrosan rekomenduje profilaktyczne podawanie dzieciom Multi-tabs® Immuno KID na wzmocnienie organizmu dziecka. Multi-tabs® Immuno KID w jednej tabletce ma dokładnie taką samą ilość bakterii probiotycznych LGG jak ilość podawana w opisywanym powyżej badaniu. Dodatkowo preparat wzbogacony jest o niezbędną porcję witamin i minerałów. Multi-tabs® Immuno KID to jedyny na polskim rynku suplement diety nowej generacji 3 w 1 z probiotykami LGG, skierowany do dzieci.

Bakterie kwasu mlekowego LGG skutecznie bronią organizm dziecka przed atakującymi szkodliwymi bakteriami i wirusami, natomiast witaminy i minerały wpływają na dobre samopoczucie i dodają energii potrzebnej do zabawy czy nauki. Dzięki systematycznemu zażywaniu Multi-tabs® Immuno KID ryzyko zachorowania dzieci na sezonowe infekcje, w tym wirusy grypy, będzie obniżone.


O Multi-tabs® Immuno KID

Jedyne w Polsce tabletki będące suplementem codziennej diety dziecka, które zawierają porcję niezbędnych witamin i minerałów, ale także ochronne bakterie probiotyczne LGG (Lactobacillus rhamnosus GG). Mają unikalną dwuwarstwową formułę (chronioną patentem), która sprawia, że po połknięciu probiotyk LGG oddziela się od witamin i minerałów i zostaje szybciej i lepiej przyswojony przez organizm. Multi-tabs® Immuno KID ma postać tabletek do ssania o smaku truskawkowo-malinowym, nie zawiera glutenu ani żadnych sztucznych barwników i środków konserwujących, więc jest dobre dla dzieci na diecie bezglutenowej. Multi-tabs® Immuno KID nie zawiera także laktozy ani cukru, a zamiast niego przyjazny zębom ksylitol.

Multi-tabs® Immuno KID stymuluje mechanizmy obronne organizmu wzmacniając naturalną odporność, a dodatkowo jedna tabletka zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na witaminy i minerały. Immuno KID z rodziny Multi-tabs® polecane jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.

Opakowanie Immuno KID to metalowa tubka z systemem osuszającym na pokrywce, chroniącym produkt przed wilgocią. W opakowaniu jednostkowym znajduje się 30 tabletek do ssania; cena za 1 opakowanie – ok. 33 zł. Termin przydatności do spożycia dwa lata.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu