Rozszerzenie programu HP ProCurve ONE

Nowe zintegrowane rozwiązania pomogą klientom zwiększyć wydajność aplikacji klasy korporacyjnej.  HP poinformował o rozszerzeniu prowadzonego przez firmę programu HP ProCurve Open Network Ecosystem (HP ProCurve ONE). W ramach niego HP będzie teraz udostępniać zintegrowane rozwiązania, które uproszczą działanie aplikacji sieciowych i zwiększają ich efektywność.Pozwoli to klientom osiągnąć większy zwrot z inwestycji w technologie.

HP ProCurve ONE to program oparty na współpracy różnych producentów i dający klientom możliwość wyboru spośród najlepszych w swojej klasie aplikacji i usług, które wykorzystują infrastrukturę sieciową HP ProCurve (w tym moduł HP ProCurve ONE Services zl) lub które można z tą infrastrukturą zintegrować.

ProCurve ONE Services zl to moduł przeznaczony do przełączników HP ProCurve z serii 5400zl i 8200zl. Został on zaprojektowany w celu obniżenia kosztów operacyjnych. Moduł ten pozwala także na lepsze wykorzystanie miejsca w stelażach poprzez konsolidację aplikacji HP i jego partnerów na wspólnej platformie.

Nowa kategoria usługodawców

Ponadto HP objął programem ProCurve ONE nową kategorię usługodawców. Należą do niej firmy, które mogą dostarczać klientom z całego świata wspólne rozwiązania i usługi zabezpieczające sieci za pośrednictwem dotychczasowych partnerów handlowych działu ProCurve. Program ProCurve ONE rozszerzono również o nowe usługi specjalistyczne i outsourcingowe polegające na wdrażaniu rozwiązań sieciowych w środowiskach heterogenicznych klientów. Usługi te są świadczone dzięki współpracy z firmami StillSecure i Traversa Solutions, które zajmują się zabezpieczaniem sieci.

Nowi partnerzy uczestniczący w programie HP ProCurve ONE i zintegrowane rozwiązania partnerów

Współpracując z działem HP ProCurve, partnerzy uczestniczący w programie ProCurve ONE umożliwiają klientom uproszczenie zarządzania siecią.  Pozwala to zarówno na zwiększenie wydajności sieci jak i centrów przetwarzania danych. Rozwiązania działu HP ProCurve i jego partnerów mogą również zwiększyć bezpieczeństwo sieci oraz uprościć wdrażanie nowych usług telefonii internetowej (VoIP) i zarządzanie nimi.

Ponadto dział HP ProCurve poinformował o włączeniu do sojuszu ProCurve ONE nowych partnerów oraz wzbogaceniu tego programu o nowe zintegrowane rozwiązania opracowane przez dotychczasowych partnerów. Dział HP ProCurve we współpracy ze swoimi partnerami pomaga klientom we wdrażaniu rozwiązań heterogenicznych także poprzez wprowadzenie procedury certyfikacji rozwiązań w ramach programu ProCurve ONE. Takie rozszerzenie zakresu programu łączącego dostawców rozwiązań dla HP ProCurve pozwoli większej liczbie partnerów handlowych oferować klientom kompleksowe rozwiązania sieciowe.

Poniżej przedstawiono partnerów, którzy dołączyli do programu ProCurve ONE nowe produkty, oraz informacje o ich produktach:

 1. ·    Aastra: klienci mają do dyspozycji adaptacyjne, w pełni bezpieczne i niezawodne rozwiązania sieciowe dzięki produktom klasy korporacyjnej do telefonii IP/ujednoliconej komunikacji (Aastra 5000 i Aastra MX-ONE), które można teraz zintegrować z modułem ProCurve ONE zl.
 2. ·    AeroScout: klienci mogą zwiększyć wydajność operacyjną dzięki opartym na sieci Wi-Fi rozwiązaniom do lokalizacji w czasie rzeczywistym (Real-time Location Solution ― RTLS) firmy AeroScout. Wykorzystują one infrastrukturę bezprzewodową HP ProCurve do śledzenia lokalizacji, stanu i statusu zasobów przenośnych i osób oraz do zarządzania tymi informacjami.
 3. ·    Avaya: została zapewniona zgodność operacyjna produktów firmy z przełącznikami ProCurve z serii 3500, 5400, 2910, 2610, 2550 i 6600 ― certyfikaty zgodności są nadawane w ramach programu Avaya DevConnect. Rozwiązania firmy Avaya są również certyfikowane pod kątem zgodności z produktami objętymi programem ProCurve ONE.
 4. F5: klienci mogą być pewni zgodności operacyjnej z urządzeniem BigIP Local Traffic Manager Application Delivery Networking, które ma teraz certyfikat zgodności z rozwiązaniami objętymi programem HP ProCurve ONE.
 5. ·    Fortinet: dzięki nowemu oprogramowaniu FortiGate-ONE klienci mogą teraz integrować platformę firmy Fortinet zapewniającą ochronę przed wieloma rodzajami zagrożeń z modułem HP ProCurve ONE zl i z programem HP ProCurve Network Immunity Manager, aby objąć szeroką ochroną aplikacje i sieć.
 6. ·    McAfee: użytkownikom z korporacyjnych centrów przetwarzania danych zapewniono zgodność operacyjną z urządzeniem zapobiegającym włamaniom firmy McAfee, które ma teraz certyfikat zgodności z rozwiązaniami objętymi programem HP ProCurve ONE i które można zintegrować z programem HP ProCurve Network Immunity Manager.
 7. ·    Microsoft: HP i firma Microsoft pozwolą klientom uzyskiwać lepsze wyniki finansowe oraz obniżyć koszty podróży, telekomunikacji i eksploatacji infrastruktury informatycznej dzięki realizacji czteroletniej ogólnoświatowej inicjatywy strategicznej, której celem jest udostępnianie zintegrowanych rozwiązań do ujednoliconej komunikacji i współpracy.
 8. ·    SonicWALL: zapewnia klientom łączność za pośrednictwem wirtualnej sieci prywatnej (VPN) między urządzeniami SonicWALL Unified Threat Management (UTM) a modułem HP ProCurve Threat Management Services.
 9. ·    Sourcefire: dzięki wbudowaniu w moduł HP ProCurve ONE zl systemu zapobiegającego włamaniom firmy Sourcefire, z funkcjami rozpoznawania sieci i użytkowników, klienci mogą wykorzystać zalety wirtualizacji, takie jak obniżenie kosztów i zmniejszenie zużycia energii, do zwiększenia efektywności zabezpieczeń.
 10. ·    StillSecure: partnerzy handlowi i klienci mogą z łatwością wdrażać zabezpieczenia sieciowe oparte na rozwiązaniach StillSecure Safe Access zapewniających kontrolę dostępu do sieci (network access control ― NAC), które można teraz zintegrować z oprogramowaniem HP ProCurve’s Identity Driven Manager.
 11. ·    .vantronix: pomaga klientom zintegrować zaawansowane funkcje routingu, takie jak Border Gateway Protocol (BGP) i Virtual Routing and Forwarding (VRF), a także możliwości routingu opartego na regułach, które dostępne są teraz w module HP ProCurve ONE zl.

Do sojuszu ProCurve ONE dołączyły również takie firmy, jak: AirMagnet, AirTight Networks, AirWave, DVTel, Ekahau, InMon, Mitel, Riverbed i VBrick. Program HP ProCurve ONEProgram HP ProCurve ONE, wykorzystujący jako podstawę otwartą platformę sieciową HP ProCurve, umożliwia klientom bezpieczną integrację szerokiej gamy najlepszych aplikacji i usług sieciowych współpracujących z infrastrukturą HP ProCurve, oferowanych zarówno przez HP, jak i przez uczestników tego sojuszu. Aplikacje objęte programem HP ProCurve ONE są również rygorystycznie testowane i certyfikowane w celu zapewnienia ich zgodności operacyjnej z modułem HP ProCurve ONE Services zl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu