Przejdź do treści

Premiera VOD Adventureland w tvscreen.pl

Już 27 listopada br. film „Adventureland” ma polską premierę VOD. Słodko – gorzka komedia twórcy słynnego „Supersamca” Graga Mottoli, która wcześniej nie była wyświetlana w polskich kinach będzie dostępna w tvscreen.pl (www.tvscreen.pl) – internetowej platformie wideo na żądanie (VOD). 13 października br. film ukazał się na DVD i Blu-ray.

„Adventureland” wyprodukowany przez Miramax Films jest ironiczną i realistyczną komedią opartą na autentycznych przeżyciach scenarzysty i reżysera Graga Mottoli, twórcy m.in. niezależnego, uznanego przez krytyków i widzów „Supersamca” i wielokrotnie nagradzanej „Rodzinnej Wyprawy”. Pomysł połączenia komedii o dorastaniu z horrorem o pracy z piekła rodem narodził się na podstawie osobistych doświadczeń Mottoli, kiedy to w późnych latach 80-tych, jako młody student, pracował w parku rozrywki na Long Island. Z tej niecodziennej kompilacji powstała oryginalna historia miłosna, zbliżona konstrukcją do pełnej prawdy i słodyczy piosenki pop.

Dzięki szybko rozwijającej się, legalnej dystrybucji filmów poprzez VOD w polskim Internecie produkcje, które podobnie jak niezależny „Adventureland” nie zostały wprowadzone do kin, mają szansę dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Miłośnicy X muzy, poza tradycyjnymi wypożyczalniami, czy zakupem płyty, otrzymują dodatkową, łatwo dostępną i wygodną opcję obejrzenia ciekawego filmu w dobrej jakości obrazu i dźwięku w sieci.

„Adventureland” jest już 4 premierą VOD w tvscreen.pl (www.tvscreen.pl) od października br., po „Wyznaniach Zakupoholiczki”, „Górze Czarownic” i „Hannah Montana”. Platforma udostępniła w tym czasie również około 20 filmów, takich wytwórni jak: Walt Disney Pictures, Disney/Pixar, Touchstone Pictures oraz Miramax Films oraz około 60 nowych dokumentalnych filmów National Geographic Channel.

„Adventureland” i Grag Mottola

Jedni mogą dać ponieść się emocjom serwowanym w filmie, inni mogą uznać „Adventureland” jako nic więcej ponad czyjeś wspomnienia ubrane w skrajnie ironiczny obraz. My jednak mamy nadzieję, że wszyscy zobaczą, jaki ten film jest naprawdę – wspaniały. Filmcritic.com

Adventureland to szalony świat zabawy, ale nie dla James Brennana, słodkiego i mądrego bohatera filmu. Pracując tu przez całe lato poznaje odmienność, ale i też wspaniałość świata dorosłych. Marnie opłacany, doświadcza niezręcznych sytuacji, publicznego upokorzenia i młodzieńczego pożądania. James poznaje również smak pierwszej, prawdziwiej miłości, w którą można wierzyć, i która wprowadza go w dorosłość.

Kariera Graga Mottoli rozwija się w szybkim tempie. W 1996 po napisaniu i wyreżyserowaniu niezależnej komedii „The Daytrippers” (pol. „Rodzinna Wyprawa”), ukazującej w krzywym zwierciadle eskapadę w poszukiwaniu rozwiązania zagadki ukrytej w liście miłosnym, dołączył do czołówki. Film ten  był wielokrotnie nagradzany, m.in. w Slamdance (nagroda Jury), otrzymał również specjalne uznanie za kunszt w sztuce filmowej od National Board of Review. Wtedy Mottola rozpoczął współpracę z pretensjonalną grupą komików Judda Apatow i Seth Rogen, reżyserując kilka odcinków ich telewizyjnego show „Undeclared”, które w rezultacie doprowadziły do wyreżyserowania przez niego komedii szkolnej „Superbad”, znanej w Polsce, jako „Supersamiec”

Pracując nad “Adventureland”, Mottola celował w bardziej surowy i prawdziwy rodzaj komedii, tym razem opartej na jego własnych słodko-gorzkich doświadczeniach dorastania. Wspomina:  „Pomysł przyszedł podczas rozmowy z grupką przyjaciół scenarzystów. Opowiadałem im te żenujące historie, które miały miejsce w latach 80-tych, gdy pracowałem w parku rozrywki na Long Island. Praca w miejscu, gdzie ludzie strzelają wodą w usta klowna była najgorszą, jaką kiedykolwiek wykonywałem. Moja przyjaciółka Jenny Connor, stwierdziła, że to są naprawdę zabawne historie i powiedziała, że powinienem o nich napisać. Nigdy wcześniej nie przyszło mi to do głowy”.

Podczas pracy nad scenariuszem Mottola odkrył, że pod absurdalną historią o wyedukowanym młodym człowieku, żywiącym się parówkami w cieście i rozdającym pluszowe króliczki, może kryć się coś jeszcze. To ekscytująca komedia romantyczna osadzona, gdzieś pomiędzy szybkim okresem szkoły średniej, wkraczaniu w odpowiedzialność a czasami, gdy niewinność i ideały toczą bój z rzeczywistością, miłością i zarabianiem na życie.

Reżyser i scenarzysta wyjaśnia: ”To opowieść o młodym chłopcu, który marzy o innym życiu i rozmyśla o tym, co go spotka w przyszłości. W tej niedorzecznej pracy po raz pierwszy okrywa pozory prawdziwego życia. Film wpisuje się w wąski gatunek historii o najgorszych wakacjach w życiu, które okazują się być najbardziej kształtującym wydarzeniem”.