Polacy kupują na Gwiazdkę coraz więcej sprzętu elektronicznego w internecie

NEO24.pl prezentuje prezentowe statystyki oraz świąteczną Gwarancję Renifera, dzięki której zamówione nawet na dzień przed Wigilią prezenty dotrą na czas. Polacy przekonali się już o tym, że zakupy przez internet to także w okresie świątecznym wygodna, bezpieczna i zwykle tańsza alternatywa wobec zwykłych sklepów.

Wśród najchętniej kupowanych przez internet prezentów ważne miejsce zajmuje sprzęt elektroniczny. Bo to właśnie na większych zakupach RTV/ AGD można w internecie zaoszczędzić szczególnie dużo – nawet do kilkuset czy kilku tysięcy złotych. Przed Świętami Polacy chętnie kupują telewizory, kina domowe i komputery, a także drobniejsze upominki – akcesoria komputerowe, sprzęt muzyczny, depilatory, telefony. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, NEO24.pl – jeden z największych w Polsce internetowych sklepów RTV/ AGD – wprowadza specjaną gwarancję dla wszystkich zabieganych Świętych Mikołajów. Dzięki świątecznej Gwarancji Renifera w NEO24.pl, nawet zamówione na kilka dni przed Gwiazdką produkty objęte gwarancją, na pewno dotrą do Klientów na czas.

Co kupujemy przed Gwiazdką?

„Jak co roku, przebojem na liście gwiazdkowych zakupów RTV będą na pewno telewizory – wielu Klientów kupuje je właśnie przed Świętami, dla całej rodziny. Ich sprzedaż w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła w naszym sklepie aż trzykrotnie – jest to oczywiście związane z ogólnym przepływem Klientów do sklepów internetowych, ale także z rynkowym wzrostem kategorii. Warto zwrócić uwagę, że pomimo generalnego spadku cen telewizorów, średnia cena sprzedanego TV wzrosła w ostatnich miesiącach o 3%. Wynika to z faktu, że coraz częściej wybieramy TV droższe, o większej przekątnej i bardziej zaawansowanej technologii. W tej chwili TV z przedziału 37-40” to  ponad 60% sprzedaży, przy czym o ile w 2008 roku było to bliżej 37”, w tej chwili o połowę więcej sprzedaje się telewizorów 40”. Hitem okazały się telewizory LED, które odnotowują przyrost sprzedaży z miesiąca na miesiąc o 100%” – mówi Karol Darski, ekspert sklepu internetowego NEO24.pl.

Bardzo popularnym zakupem świątecznym są naturalnie produkty służące pielęgnacji urody: depilatory, golarki, suszarki – ich sprzedaż w grudniu wzrasta o ponad 100%. Najbardziej popularnym prezentem w tej grupie są golarki, które odnotowują w grudniu przyrost sprzedaży rzędu 350%. Często wybieranymi prezentami są także komputery i notebooki, akcesoria komputerowe, konsole do gier, odtwarzacze DVD, a także sprzęt muzyczny. Co ciekawe, na pierwsze miejsc list zakupów w grudniu trafia także duży kuchenny sprzęt AGD – wielu Klientów stara się przed Świętami wykończyć nowe mieszkania lub wyremontować stare. Popularnym zakupem w grudniu są np. zmywarki i piekarniki, np. w NEO24.pl w grudniu sprzedaje się ich o około 30% więcej niż w innych miesiącach. Klienci składają też zbiorowe zamówienia na całe zestawy sprzętów.

Bądź sprytnym Św. Mikołajem! Czyli: o ile taniej można kupić prezenty RTV/ AGD w sieci?

Niższa cena to, obok oszczędności czasu, podstawowa zaleta zakupów w sieci – w sklepie internetowym produkty RTV/ AGD mogą kosztować średnio o 15% do nawet 30% mniej niż w markecie. Najlepiej oszczędności widać oczywiście na dużych, droższych sprzętach – jak telewizory, kina domowe, komputery i całe duże AGD. I to właśnie takie sprzęty najbardziej opłaca się kupować przez internet – na większych zakupach można w ten sposób zaoszczędzić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Przykładowo: kiedy wyposażamy nową kuchnię, na każdym ze sprzętów takich jak średniej klasy piekarnik, płyta, pralka, lodówka, zmywarka, oszczędzamy średnio od 100 do nawet 600 PLN.

To oznacza, że kupując wszystkie sprzęty do kuchni taniej w internecie, możemy zaoszczędzić tysiąc, a nawet do 3 tysięcy złotych. Duże różnice w cenach osiągają oczywiście telewizory – np. telewizor plazmowy o wymiarach 42” można w NEO24.pl kupić np. nawet o 1500 złotych  taniej niż w markecie. Dobrym przykładem są także komputery – np. laptop, który w markecie kosztuje około 2000 złotych, w internecie możemy kupić za około 1600zł. Zaoszczędzić można także na mniejszych prezentach – np. odtwarzacze mp3, nowoczesna suszarka, golarka czy telefon komórkowy, mogą kosztować od kilkudziesięciu do ponad stu złotych taniej niż w markecie.


Czy po dodaniu kosztów dostawy nadal się to opłaca?

To zależy od ceny samego produktu oraz ceny dostawy w konkretnym sklepie. Standardowe koszty dostawy wahają się od kilkunastu złotych za mniejszą przesyłkę, do około 100 zł za duży sprzęt (powyżej pow. 1 m3). Jeżeli robimy duże zakupy, np. kupujemy telewizor, komputer czy duże AGD, dokonana dzięki zakupom w sieci oszczędność kilkuset złotych na cenie towaru rekompensuje koszty dostawy w wysokości kilkudziesięciu złotych. Przy każdym zakupie warto dokonać kalkulacji.

Warto też pamiętać, że koszt dostawy do domu nie jest konieczny. Dobry sklep powinien oferować kilka opcji odbioru towaru: od przesyłki kurierskiej po możliwość osobistego odbioru w punkcie magazynowym. Np. NEO24.pl, jako jedyny w Polsce, posiada 12 punktów osobistego odbioru
w największych miastach – można w nich samemu odebrać towar i zaoszczędzić w ten sposób także na przesyłce, nie płacąc za kuriera. W momencie odbioru osobistego koszty dostawy wynoszą w NEO24.pl 10 zł przy zamówieniu do 2 sztuk towaru, 20zł przy zamówieniu do 4 sztuk towaru
i 30 zł za zamówienie powyżej 4 sztuk towaru (koszt nie jest uzależniony od gabarytów towaru).

Czy prezent zamówiony w internecie dotrze na pewno na czas przed Świętami?

Gwarancja Renifera w NEO24.pl

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy kupowanie prezentów zostawiają często na ostatnią chwilę: nie musimy wcale rezygnować z wygodnych zakupów przez internet z obawy przed świątecznym paraliżem poczty i przetrzymaniem przesyłki z prezentem.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu