NANO rewolucja z Polski uhonorowana złotem w stolicy Europy

NANOlaboratoria Nantes zostały nagrodzone złotym medalem podczas tegorocznych 58.   Światowych Targów Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik „Brussels INNOVA 2009”. Międzynarodowe jury doceniło wyjątkowy pomysł polskich naukowców – NANOwodę oraz jej zastosowanie w kosmetyce oraz medycynie estetycznej.
– Jesteśmy szczególnie zadowoleni z wyróżnienia w tak prestiżowym gronie – mówi Zdzisław Oszczęda, prezes Nanolaboratory Nantes i pomysłodawca nanotechnologii w branży kosmetycznej – Na targi jechaliśmy, aby zaprezentować naszą ofertę i nawiązać cenne kontakty w branży. Jednak potencjał naszego projektu został zauważony przez międzynarodową komisję – dodaje  Zdzisław Oszczęda.

Naukowcy z Nantes opracowali unikalną na skalę światową metodę pozyskiwania NANOwody. Zwykła woda składa się z grup cząsteczek H20. Naukowcom z  Nantes udało się rozbić duże skupiska cząsteczek wody na niewielkie, uporządkowane grupy tzw. nano klastery. Pojedyncza cząsteczka wody ma zaledwie 1 nm średnicy – stąd wywodzi się nazwa NANOwody.

Badania pozwoliły stwierdzić, że tak zmodyfikowana woda ma szczególne właściwości. Nie wrze w 100˚C, choć błyskawicznie wyparuje w temperaturze 160˚C. Nie zamarza w temperaturze -60˚C, jednak po wstrząśnięciu ulega krystalizacji. Olej wlany do niej zaczyna się rozpuszczać. NANOwoda jest doskonałym rozpuszczalnikiem dla aktywnych związków. Dzięki tak małym rozmiarom jest wyjątkowo dobrym i skutecznym nośnikiem substancji odżywczych w głąb skóry. Dzięki niej kosmetyki na bazie NANOwody zdecydowanie szybciej i efektywniej działają, odmładzając skórę.

Nanolaboratoria Nantes jako pierwsze w Polsce wykorzystały możliwości NANOwody w kosmetologii, wprowadzając na rynek serię kosmetyków Nantes. Oferta zostanie w najbliższym czasie poszerzona o zabiegi kosmetyczno-zdrowotne wykorzystujące wyjątkowe właściwości NANOwody. Pierwsza w Polsce Klinika Zdrowia i Urody Nantes zostanie otwarta 4 grudnia 2009 r. we Wrocławiu. Gabinety będą miały w swojej ofercie zabiegi z zakresu kosmetyki, dermatologii, medycyny estetycznej oraz stomatologii. Wszystkie zabiegi będą wykorzystywały kosmetyki z NANOwodą, pomysł nagrodzony złotym medalem na targach w Brukseli.
Film o właściwościach NANOwody znajduje się tutaj.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu