Przejdź do treści

Prestiżowe certyfikaty Fogra dla Ricoh

Ricoh Europe PLC poinformowała o uzyskaniu certyfikatów ‘Validation Printing System’ stowarzyszenia Fogra dla urządzeń Ricoh Pro C900, potwierdzające ich wysoką jakość. Fogra jest stowarzyszeniem typu non profit założonym.

w 1951 roku, zrzesza obecnie ponad 700 firm i zajmuje się m.in. certyfikacją cyfrowych urządzeń drukujących. Urządzenia, które otrzymały certyfikaty Fogra gwarantują najwyższą jakość działania charakteryzującą się między innymi powtarzalnością wydruków, dokładnym odwzorowaniem kolorów, niezawodnością i niskimi kosztami kosztów działania.

„Przyznane przez stowarzyszenie Fogra certyfikaty potwierdzają najwyższą jakość oferowanych przez nas produktów oraz dają wyraz aktywnemu i długotrwałemu zaangażowaniu Ricoh w projektowanie innowacyjnych produktów.” – powiedział Krzysztof Stępień – Product Manager, Ricoh Polska. „Rodzina urządzeń Pro™ C900 łączy najwyższą jakość drukarki produkcyjnej
z łatwością obsługi i prawie nieograniczonymi możliwościami wykończeniowymi.”

Ricoh Pro™ C900

Drukarki Ricoh Pro™ C900 i C900s oferują wysoką wydajność – drukowanie z szybkością do 90 stron na minutę w pełnym kolorze, nawet na arkuszach o wysokiej gramaturze. Urządzenie wyposażono w najnowsze technologie obróbki obrazu Ricoh oraz system EFI Fiery RIP, zapewniający wysoką jakość obrazów i precyzję wydruku. Urządzenie jest wszechstronne pod względem obsługi mediów – obsługuje arkusze o gramaturze do 300g/m², w formacie do SRA3. Rozbudowane możliwości wykończeniowe obejmują bindowanie (dziurkowanie on-line z nawlekaniem grzbietu), oprawę klejową, broszurownicę  Plockmatic, itp.