Detektory metalu wykrywają odłamki granatów

Firma S+S zapewnia ochronę maszyn do obróbki drewna w Grecji. FELIX Selvidis Bros oHg jest znaną firmą specjalizującą się w konstruowaniu maszyn do obróbki drewna oraz maszyn tartacznych. Firma została założona w roku 1976, siedziba firmy mieści się w greckim mieście Ionia Thessaloniki.

Maszyny i komponenty marki FELIX spełniają najwyższe wymogi jakościowe. Jeden z klientów firmy FELIX miał nieustanne problemy z metalowymi cząstkami znajdującymi się w pniach. Drewno pochodziło głównie z Kosova. Były to zazwyczaj odłamki granatów, które podczas obróbki drewna wyrządzały znaczne szkody w maszynach i urządzeniach obrabiających drewno.

Na Targach Przemysłu Drzewnego 2008 w austriackim Klagenfurcie firma S+S zaprezentowała system wykrywania metali o nazwie LICON-HX. Janis i Michael Selvidis, współwłaściciele firmy FELIX, nawiązali kontakt z S+S z nadzieją na rozwiązanie problemów klienta stosując urządzenie LICON-HX. Montaż wspomnianego wykrywacza metali LICON-HX nastąpił w sierpniu 2009 roku w Grecji i został przeprowadzony przez firmę S+S.

System wykrywania metali LICON-HX składa się z detektora metalu LIGNUM-HX oraz przenośnika taśmowego. Obydwa elementy zostały zaprojetktowane i skonstruowane specjalnie na potrzeby przemysłu tartacznego. System LICON-HX to kompletne rozwiązanie po korzystnej cenie wykrywające metalowe zanieczyszczenia ukryte w pniach. Urządzenie to wykrywa nie tylko obiekty metalowe, ale i obiekty na przykład ze stali szlachetnej, miedzi lub ołowiu. System ten zapewnia optymalną ochronę maszyn i urządzeń obrabiających drewno, a także zapobiega kosztownym naprawom i nieplanowanym przestojom maszyn w tartaku.

Cały system nie wymaga dużo miejsca, dzięki czemu nadaje się także do montażu na przenośniku w ograniczonych warunkach.

Nowa metoda konstrukcji wykrywacza metali LIGNUM-HX zapewnia długą i wolną od zakłóceń pracę maszyn. Zaprawa betonowa z dodatkiem polimeru (zamiast normalnego wypełnienia z pianki) jak i nowa wewnętrzna budowa cewki zwiększa odporność na zakłócenia, wibracje, impulsy oraz wahania temperatur. Obudowa wykonana ze stali szlachetnej odporna jest na korozję i zapewnia lepszą niż obudowa tradycyjna wykonana z aluminium ochronę przed smogiem elektromagnetycznym.

Komentarz Michaela Selvidis, dyrektora firmy FELIX Selvidis Bros oHg, na temat urządzenia: Nasz klient jest bardzo zadowolony z systemu detekcji metali LICON-HX. Firma S+S uwzględniła wszystkie potrzeby klienta, tj. wytrzymałość, specyficzne oznaczenie barwne. Podczas obróbki drewna wykryto faktycznie w jednym z pniów odłamki granata. W ten sposób nasza inwestycja w urządzenie LICON-HX szybko się zamortyzowała.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu