Riverbed wprowadza nową wersję systemu Rios dla urządzeń Steelhead i umacnia przywództwo w dziedzinie optymalizacji WAN

Riverbed Technology, firma specjalizująca się w przyśpieszaniu działania sieci, aplikacji i przechowywania danych ogłosiła dzisiaj udostępnienie wersji 6.0 systemu Riverbed Optimization System (RiOS®), na którym oparte są jej wielokrotnie nagradzane rozwiązania optymalizacyjne WAN. Wraz z RiOS 6.0 firma zamierzać nadal dostarczać najwyższą w branży wydajność dla jak najszerszego zakresu aplikacji i platform spotykanych w dzisiejszym rozproszonym IT i infrastrukturze cloud computing. Riverbed umożliwia obsługę coraz większej liczby użytkowników na coraz większej liczbie platform dzięki obsłudze przez RiOS 6.0 takich rozwiązań, jak Citrix XenApp, programy klienckie na platformę Mac, Oracle E-Business Suite 12 oraz szereg aplikacji sieciowych, jak Microsoft SharePoint i SAP. Dodatkowo Riverbed usprawnia skalowalność procesów disaster recovery (DR) poprzez nowe funkcje i zwiększoną wydajność replikacji między centrami przetwarzania danych. Ta rozszerzona postać optymalizacji WAN jest aktualnie najbardziej kompleksowym rozwiązaniem dla firm posiadających rozproszoną infrastrukturę IT i cloud computing.

Liczy się szybkość

Wydajniejsze rozwiązania Citrix bez konieczności przebudowy sieci WAN

Wiele firm korzystających z rozwiązań Citrix XenApp napotkało na problemy z wydajnością przy dostarczaniu wirtualizacji desktopu w sieci WAN, co miało niekorzystny wpływ na produktywność pracowników. Aby usprawnić swoją dotychczasową akcelerację dla aplikacji Citrix XenApp, Riverbed uprościł konfigurację i rozszerzył możliwości QoS dla rozwiązań Citrix. W praktyce oznacza to, że RiOS 6.0 pozwala na zmniejszenie obciążenia łącza nawet o 83% i skrócenie czasu reakcji o 50%. Mniejsze obciążenie pozwala firmom na posiadanie nawet dwukrotnie większej liczby klientów XenApp bez konieczności poszerzania łącza w odległych lokacjach przy jednoczesnej poprawie w wydajności.

“Wraz z upowszechnianiem się nowych platform klienckich w miejscach pracy, Riverbed dodaje ich obsługę, aby sprostać ciągle zmieniającym się potrzebom przedsiębiorstw” powiedział Zeus Kerravala. “Nowa wersja systemu RiOS wesprze inicjatywy oszczędnościowe w firmach, takie jak centralizacja IT, wirtualizacja i konsolidacja w centrach przetwarzania danych. Menedżerowie IT wciąż poszukują narzędzi, które pozwoliłyby lepiej rozwiązać odwieczny dylemat jednoczesnego cięcia kosztów i zwiększania wydajności. Optymalizacja WAN potrafi prawdziwie sprostać takiemu wyzwaniu.”

Maki – nawet 60 razy szybciej

Dynamika Apple na rynku konsumenckim stopniowo znajduje też swoje odbicie na rynku enterprise, a więc co za tym idzie coraz więcej sekcji IT podejmuje obsługę komputerów Macintosh. Jednocześnie użytkownicy końcowi mając coraz więcej sposobów na dostęp do informacji oczekują, że szybkość tego dostępu nie będzie pogarszać się bez względu na lokację, platformę, czy aplikację kliencką. Wraz z wprowadzeniem RiOS 6.0 firma Riverbed wprowadza możliwość akceleracji komputerów makowych klientów z optymalizacją dla aplikacji typu CIFS.

Zdaniem Thai Tran, klienta Riverbed i administratora infrastruktury w stowarzyszeniu ESA “Jak dotąd nasi użytkownicy pracujący na komputerach Apple w sieci WAN skarżyli się na opóźnienia w dostępie do plików. Po zastosowaniu nowych funkcjonalności optymalizacji Mac CIFS, opóźnienia zostały w olbrzymim stopniu zmniejszone. Przykładowo przez wdrożeniem RiOS 6.0 pracownik ESA sięgający po plik PDF wielkości 6,37 MB w biurze w San Francisco czekał ponad trzy minuty na jego otwarcie ze zdalnej lokacji. Po wdrożeniu optymalizacji Mac CIFS dostęp do tego samego pliku zajmuje trzy sekundy. Przyspieszenie dostępu do informacji 60 razy, to nie tylko większa produktywność pracowników, ale też duże lepsze “user experience.”

Aplikacje sieciowe szybciej niż kiedykolwiek

RiOS 6.0 to również lepsze optymalizacja dla aplikacji sieciowych działająca z protokołami HTTP i HTTPS oraz przyspieszająca nawet 20-krotnie SAP Netweaver, SharePoint, Microsoft CRM, Agile, Pivotal CRM oraz szereg innych aplikacji webowych.

W swojej najnowszej odsłonie nowy system od Riverbed może również, jako jedyny na rynku, optymalizować pakiet Oracle 12 na poziomie aplikacji. Jest to kolejny krok na drodze doskonałej współpracy z produktami Oracle, podobnie, jak miało to miejsce w przypadku RiOS 5.0, który jako jedyny optymalizował na poziomie aplikacji pakiet Oracle11i.

Przyśpieszenie pracy centrów przetwarzania danych i jednoczesna redukcja kosztów

Biorąc pod uwagę kluczową dla biznesu tematykę ochrony danych i zapewnienia ciągłości biznesu, Riverbed rozwija optymalizację WAN dla centrów przetwarzania danych wspierając kluczowe zagadnienia konsolidacji oraz “disaster recovery.” Aby zapewnić klientom najlepszy poziom wydajności i bezpieczeństwa danych wędrujących pomiędzy centrami przetwarzania danych, firma zawarła sojusze z kluczowymi dostarczycielami rozwiązań z obszaru storage, takimi jak NetApp, EMC i Hitachi Data Systems.

Inżynierowie Riverbed zdają sobie sprawę, jak różna bywa ilość danych, środowisko oraz cele, które firmy chcą osiągnąć poprzez optymalizację. Aby odpowiedzieć na zróżnicowane wymagania nowy RiOS 6.0 rozpoznaje ruch danych o charakterze DR (Disaster Recovery) i stosuje dodatkową optymalizację aby podnieść przepustowość i poprawić akcelerację każdego połączenia TCP. RiOS 6.0 umożliwia urządzeniom Steelhead automatyczne dostosowanie poziomu kompresji i techniki deduplikacji aby były obciążenie było optymalne z perspektywy użytkownika. Parametry te mogą być też oczywiście regulowane manualnie przez administratorów IT. Tego typu funkcjonalność pozawala redukować koszty i stopień skomplikowania, jednocześnie dając firmom elastyczność i ochronę dla większej ilości danych.

Łatwa instalacja i zarządzanie

Łatwość instalacji i zarządzania należą do kluczowych czynników, które dają oszczędności klientom sięgającym po rozwiązania Riverbed. Według badania przeprowadzonego przez IDC już po siedmiu miesiącach korzystania z technologii Riverbed klienci stwierdzali, że odnotowują zwrot z inwestycji.

“Przez ponad 3 lata wdrażania rozwiązań Riverbed zawsze byliśmy i jesteśmy pod wrażeniem tego, jak łatwo przebiega instalacja i zarządzanie. Nasi administratorzy wciąż chwalą możliwości zarządzania.” powiedział Jason Schroeder senior konsultant ds. rozwiązań w Net Direct Systems, który ma status diamentowego partnera Riverbed. “Nasze doświadczenia z RiOS 6.0 są równie zachęcające. Przykładowo różnica w podpisywaniu komunikacji (SMB) jest olbrzymia – zamiast minut, zajmuje sekundy. Prostsza administracja i zarządzanie przekłada się na większą produktywność i redukcję kosztów po stronie klienta.”

Wraz z RiOS 6.0 Riverbed wprowadza dalsze usprawnienia dla swoich klientów:

Inicjatywy konsolidacyjne – firmy wykorzystują Riverbed Services Platform (RSP) do konsolidacji nawet pięciu oddziałów przy pomocy urządzeń Steelhead na platformie VMware. RiOS 6.0 oferuje rozszerzoną obsługę wirtualnych przestrzeni dyskowych oraz lepszą dostępność dla maszyn wirtualnych. Dzięki RSP łatwiejsza jest konsolidacja oddziałów, w przypadku których firmy nie decydują się na przeniesienie do centrów przetwarzania danych.

Bezpieczeństwo – RiOS 6.0 to również dalsze uproszczenie i większa skalowalność doskonałych rozwiązań Riverbed akcelerujących SSL poprzez funkcję automatycznego wykrywania adresów IP serwera, co daje firmom możliwość szybkiego i łatwego dodawania serwerów oraz większą wydajność i bezpieczeństwo połączeń.

Widoczność i Zarządzalność – RiOS 6.0 wprowadza szereg funkcjonalności, których zadaniem jest ściślejsza integracja urządzenia Steelhead z narzędziami stosowanymi przez klientów do zarządzania siecią. Dostępne jest wsparcie dla Netflow v9, SNMP v3, raportowania o ruchu i łatwiejsza konfiguracja kompatybilności podpisywania komunikacji. Integracja ze środowiskiem IT daje użytkownikom dodatkowe możliwości wglądu i zarządzania oraz pewność, że rozwiązania Riverbed będą działały bezproblemowo nawet w środowiskach sieciowych o wysokim poziomie zabezpieczeń.

RiOS 6.0 zadebiutuje na rynku 23-go listopada 2009. Więcej informacji o jego funkcjonalnościach dostępnych jest pod adresem:

http://www.riverbed.com/company/media_center/rv.html?s=3&v=4

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu