PayPass – podstawowe informacje na temat technologii

PayPass to technologia, która umożliwia zbliżeniowy sposób płacenia. Jest to wygodna alternatywa zarówno dla płatności gotówkowych jak i tradycyjnych płatności kartami płatniczymi. Przy wykorzystaniu karty z systemem PayPass płatność odbywa się po prostu przez zbliżenie karty do czytnika.

Nowością na polskim rynku jest Minikarta Era PayPass – dzięki temu, że Minikartę można przykleić w specjalnej osłonce do telefonu komórkowego, klient może dokonywać płatności bez konieczności noszenia portfela.

W jaki sposób działają karty bezstykowe?

Wykorzystanie miniaturowego układu scalonego oraz wbudowanej anteny radiowej umożliwia dokonanie płatności przez zbliżenie karty do czytnika. Następnie płatność jest bezprzewodowo przesyłana do sieci autoryzacji.

Zalety Minikarty Era PayPass

Brak potrzeby noszenia przy sobie gotówki

Dzięki funkcjonalności PayPass można dokonać nawet najdrobniejszych transakcji bezgotówkowych. Wykonanie płatności odbywa się bez konieczności rozmieniania wysokich nominałów czy szukania najbliższego bankomatu.

Szybkość dokonywanych transakcji

Płatności Minikartą Era PayPass są dokonywane natychmiast po zbliżeniu karty do czytnika. Są one znacznie szybsze niż transakcje gotówkowe (brak konieczności wydawania reszty, rozmieniania pieniędzy na drobne itp.) oraz płatności dokonywane tradycyjnymi kartami płatniczym.

Kontrola nad wydatkami

Karta PayPass umożliwia kontrolę nawet nad najdrobniejszymi wydatkami. Wszystkie dokonane transakcje, także te dokonane Minikartą Era PayPass Klient widzi na comiesięcznym wyciągu z karty kredytowej.

Bezpieczeństwo transakcji

Limity dla pojedynczych transakcji zbliżeniowych gwarantują większe bezpieczeństwo. Dziennie można dokonać maksimum 5 transakcji na jednorazową kwotę 50 zł. Przekroczenie limitów wiąże się z koniecznością użycia głównej Karty Polbank-Era w sposób tradycyjny, czyli przez przeciągnięcie karty przez terminal i podpisanie paragonu.

Wygoda

Minikarta Era PayPass jest wygodniejszym sposobem płatności niż tradycyjne karty płatnicze. Rezygnacja z autoryzacji płatności przez bank sprawia, że czas oczekiwania na dokonanie płatności skraca się do minimum.

Zawsze przy sobie

Telefon komórkowy jest jedną z tych rzeczy, które zawsze zabieramy ze sobą wychodząc z domu. Możliwość przyklejenia Minikarty Era PayPass do telefonu komórkowego sprawia, że niezależnie od tego, jak małej płatności będziemy chcieli dokonać, transakcja odbędzie się bez konieczności korzystania z bankomatu. Minikarta daje niezależność w dokonywaniu płatności, tam gdzie chcemy, bez względu na to, czy mamy przy sobie portfel.

Dla kogo Minikarta Era PayPass?

Minikarta przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które cenią sobie niezależność i wygodę w dokonywaniu płatności. Dzięki skróceniu czasu transakcji zbliżeniowych ta forma płatności będzie najbardziej funkcjonalna w miejscach takich jak stadiony, kasy biletowe, restauracje, kawiarnie, kwiaciarnie, kina itp. Z kolei wykorzystanie Minikarty jako gadżetu z pewnością docenią ludzie młodzi, dla których będzie to nie tylko doskonałe narzędzie do przeprowadzania płatności bezgotówkowych, ale także nowoczesny gadżet.

Cena

Opłata za roczne wydanie Minikarty Era PayPass z osłonką wynosi 15 zł.

W ramach promocji towarzyszącej wprowadzeniu na polski rynek Minikarty Era PayPass opłata za jej wydanie w pierwszym roku wynosi 0 zł. Promocja trwa pół roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu