Ekrany dotykowe U-Touch w Veracomp

Veracomp został wyłącznym dystrybutorem na polskim rynku wielkoformatowych ekranów dotykowych firmy U-Touch, które pozwalają na interaktywną komunikację użytkownika z ekranami udostępnionymi w różnych miejscach. W ofercie dystrybutora znalazły się produkty U-Touch wykonane w technologiach: Optical Sensing, Infrared oraz Thru-glass.

„Ekrany dotykowe to rozwiązanie coraz częściej spotykane w wielu miejscach publicznych: urzędach, dworcach, lotniskach, galeriach handlowych czy przy często uczęszczanych traktach pieszych. Urządzenia te mają na celu przede wszystkim ułatwić użytkownikom uzyskanie interesujących informacji w interaktywny i ciekawy sposób. Ekrany dotykowe U-Touch dostępne są w trzech różnych technologiach, których wybór jest uzależniony od ich faktycznego przeznaczenia.” – mówi Michał Rędziak, kierownik ds. systemów audiowizualnych w Veracomp SA.

Pierwsza z technologii U-Touch – Optical Sensing – polega na umieszczeniu w rogach ekranu dwóch kamer, a w listwach dookoła – diod podczerwieni, uzyskując w efekcie dokładną i precyzyjną płaszczyznę dotykową. Rozwiązanie to można stosować w biznesie i edukacji – od małych salek posiedzeniowych aż po wielkie sale konferencyjne. Z kolei Infrared to technologia dedykowana na użytek coraz popularniejszych kiosków interaktywnych czy dotykowych instalacji działających w zmiennym środowisku i narażonych na takie niekorzystne czynniki, jak kurz, woda, warunki pogodowe, a nawet akty wandalizmu. Ekran dotykowy Infrared to niewidzialna siatka promieni tworzona przez diody podczerwieni oraz sensory reagujące na wiązki światła podczerwonego. Interaktywne ekrany z nakładkami dotykowymi Infrared sprawdzą się w każdym miejscu publicznym, a także w branży rozrywkowej.

Thru-glass – technologia szklanych ekranów dotykowych – jest natomiast ciekawym rozwiązaniem komunikacji z klientami, stosowanym gł. w handlu detalicznym, kasynach i punktach informacyjnych. Pozwala na przeglądanie oferty np. sklepu przez przechodniów nawet w godzinach jego zamknięcia – jest to możliwe dzięki umieszczaniu nakładki dotykowej w witrynie sklepowej.

Ekrany dotykowe U-Touch są już dostępne w ofercie wyłącznego dystrybutora na polskim rynku – firmy Veracomp.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu