Nowa Zebra – niemal dwukrotnie szybsza drukarka retransferowa

Seria ZXP 8 stanowi odpowiedź na potrzeby w zakresie osiągania większej szybkości drukowania i jakości obrazów przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Firma Zebra Technologies (Nasdaq: ZBRA) ogłosiła wprowadzenie na rynek Serii drukarek ZXP 8TM, służących do produkcji kart fotograficznej jakości z niemal dwukrotnie większą szybkością niż inne dostępne na rynku drukarki retransferowe.

Nowy model oferuje szeroką gamę opcji kodowania kart inteligentnych, co czyni ją idealną dla takich aplikacji jak produkcja kart bezpieczeństwa, praw jazdy, kart podarunkowych czy płatniczych.

Seria ZXP 8 umożliwia druk w wysokiej, fotograficznej jakości, pełny zadruk karty od krawędzi do krawędzi, wysoką szybkość druku na wielu rodzajach kart, włączając w to także te z nierówną powierzchnią, karty inteligentne, karty z poliwęglanu, karty dla systemów bezpieczeństwa i karty biopolimerowe. Drukarkę można skonfigurować zarówno do jednostronnego, jak i dwustronnego druku z uwzględnieniem pełnego portoflio kart oraz jednostronnego bądź dwustronnego laminowania uwzględniającego różne opcje połączenia.

Adaptacja technologii druku retransferowego była dosyć wolna, co spowodowane było, w pewnej mierze, niską szybkością druku i wysokimi kosztami – mówi Piotr Klepczarek, dyrektor generalny Zebra Technologies na obszar Europy Środkowo-Wschodniej. Zebra opracowała Serię ZXP w odpowiedzi na potrzebę rynku do posiadania drukarki retransferowej pozwalającej na druk w trybie „na żądanie” i zdolnej do osiągania większych szybkości druku przy niższych kosztach, bez rezygnacji z wysokiej jakości wydruku. Zebra opracowała także platformę oprogramowania, aby umożliwić łatwiejszą niż kiedykolwiek integrację aplikacji.

Zaprojektowany w celu znacznego ulepszenia skalowalności i niezawodności podjętych przedsięwzięć, oparty na oprogramowaniu XML zestaw do rozbudowy zapewnia wsparcie dla szerokiej gamy funkcji i technologii, czyniąc łatwiejszym i szybszym integrację Serii ZXP 8 ze stacją bazową aplikacji przedsiębiorstw.

Podstawowe i dodatkowe funkcje najnowszej serii drukarek retransferowych obejmują: moduł kodowania kart z paskiem magnetycznym, kombinacji kart inteligentnych i kodowania na odległość, stację bazową, łącze USB lub Ethernet oraz systemy zabezpieczeń. Planowane uzupełnienie funkcji w przyszłości zakłada dodatkowe wsparcie dla UHF Gen 2 RFID, jednostronne i dwustronny laminator oraz połączenie bezprzewodowe 802.11g.

Dostępna od zaraz, seria drukarek retransferowcych, będzie dystrybuowana przez rozległą sieć Partnerów Zebry.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu