Multimedia pod kontrolą z AMX Enova

AMX Enova to nowe rozwiązanie audiowizualne producenta AMX – lidera zaopatrującego rynek w systemy do kontroli multimediów. W ofercie pojawiły się dwa urządzenia: DVX 2100HD oraz AVX-400, umożliwiające integrację i zarządzanie systemami audiowizualnymi, znajdującymi się w pomieszczeniu z dużą liczbą dostępnych multimediów. Linię produktów AMX Enova wprowadza na polski rynek dystrybutor Veracomp.

DVX 2100HD to zaawansowane urządzenie z nowej serii AMX Enova. Jest to kontroler multimediów, będący połączeniem możliwości wielu dostępnych na rynku rozwiązań audiowizualnych. Nowy DVX 2100HD łączy w sobie m.in. sterownik multimediów, switcher wideo 6×2, switcher audio 6/1, transkoder sygnałów wideo, wzmacniacz i mikser audio, panel sterujący, zintegrowany w obudowie zasilacz oraz możliwość podłączenia urządzeń z serii UDM. Dzięki implementacji technologii SmartScale, nowy AMX pozwala na podłączenie dowolnej kombinacji sygnałów wideo i wysłanie ich na dwa niezależne wyjścia oraz dodatkowo umożliwia podgląd lokalny sygnału wideo.

W sekcji złącz audio DVX 2100HD występują cztery wejścia (skorelowane z sekcją wideo), służące do podłączenia zewnętrznego źródła dźwięku, natomiast ciekawym rozwiązaniem jest sekcja Microphone, zawierająca wewnętrzny cyfrowy mikser. Głośniki można podłączyć na dwa sposoby: bezpośrednio do urządzenia, czemu służy wyjście amplitudowe, lub z wykorzystaniem wzmacniacza zewnętrznego (wyjście liniowe). Z kolei wśród złącz wideo, AMX przewidział w swoim produkcie cztery wejścia realizowane na złączach DVI, jednak poprzez odpowiednie przejściówki możliwe jest podanie dowolnego sygnału. Do dyspozycji są też dwa wyjścia: cyfrowe DVI oraz VGA. Co ważne, oba złącza są niezależne i dzięki temu w jednej sali można prezentować równocześnie dwa różne obrazy. Producent umieścił jeszcze dwa wejścia UDM – pozwalają na transmisję sygnału A/V, a podłączając urządzenie z serii UDM, bez problemu odbieramy sygnał w dowolnym formacie.

„Możemy podziwiać producenta AMX za to, że potrafił umiejętnie zamknąć w jednej obudowie tak wiele rozwiązań, dostępnych najczęściej na rynku w postaci kilku urządzeń. Z DVX 2100HD oszczędzamy sporo miejsca, gdyż potrzebujemy tylko jednego urządzenia kontrolującego wszystkie multimedia. Oprócz tego mniejsze jest zużycie energii elektrycznej, dzięki czemu oszczędzamy na rachunkach, ale dbamy też o środowisko naturalne. Najnowszy produkt z serii AMX Enova pozwoli zapanować – z poziomu jednego urządzenia – nad multum elektroniki, jaką spotykamy zwykle w salach prezentacyjnych czy konferencyjnych i umiejętnie zarządzać całością, łącznie ze światłem czy żaluzjami. Warto też zaznaczyć, że DVX zapewnia pracę w rozdzielczości HD” – mówi Marek Bałda, menedżer produktów AMX w Veracomp.

Linia produktowa AMX Enova to również drugie nowe urządzenie – AVX-400. Jest nieco mniej zaawansowane od DVX 2100HD, ale także łączy w sobie możliwości wielu dostępnych na rynku rozwiązań A/V. Posiada wbudowany wzmacniacz audio oraz wyście liniowe, umożliwiające podłączenie dodatkowego wzmacniacza. W urządzeniu znajdziemy też złącza Video, Component oraz RGB/VGA. AVX-400 wyposażono w interfejs RS232, pozwalający na sterowanie m.in. ekranem, oprócz tego posiada cztery wejścia po skrętce służące do podłączenia paneli naściennych, dostępnych z różnymi kombinacjami złącz audio-wideo i zawierające dodatkowo przycisk aktywacyjny dane wejście.

„DVX 2100HD oraz AVX-400 z serii AMX Enova to urządzenia zapewniające kompletne i bezproblemowe zarządzanie salami konferencyjnymi. Rozwiązania te mogą pracować samodzielnie, ale przy użyciu dodatkowych interfejsów, jak panele dotykowe czy klawiatury sterujące, pozwalają na wykorzystanie ich jako część większej infrastruktury systemu sterującego.” – dodaje Marek Bałda.

Urządzenia są już dostępne na polskim rynku za sprawą dystrybutora Veracomp. Gwarancja wynosi 24 miesiące, cena DVX 2100HD – w zależności od wersji – waha się w granicach od 6650 do 6745 euro netto, natomiast AVX-400 to wydatek rzędu 1900 euro netto. Rozwiązania DVX jak i AVX są również dostępne w zestawach (tzw. EXPerience Kits) z innymi urządzeniami i są tak dobrane, że po rozpakowaniu i zamontowaniu ich, gwarantują kompletne wyposażenie sali seminaryjnej czy audytoryjnej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu