Novainvest dla Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury

Na mocy zawartej umowy spółka Novainvest S.A. została Partnerem Technicznym na potrzeby Teatru Polonia i Och-Teatru w Warszawie, których założycielką jest Krystyna Janda.

Podpisana umowa pomiędzy Fundacją Na Rzecz Kultury Krystyny Jandy a Novainvest S.A. dotyczy wykonania w teatrze ”Och Teatr” infrastruktury teleinformatycznej, zintegrowania jej z teatrem ”Polonia” siecią cyfrowej transmisji danych.

Dostęp do szerokopasmowej sieci internetowej zapewnia Tele B sp. z o.o. z Grupy Novainvest S.A.

Dostarczone rozwiązania zapewniają cyfrową transmisję na potrzeby stacji telewizyjnych.

W imieniu Fundacji umowę podpisała Krystyna Janda, natomiast ze strony Novainvest S.A. sygnatariuszami byli Prezes Zarządu Andrzej Macenowicz oraz Wiceprezes Zarządu Tomasz Bartel. „Od początku swojej działalności wspieramy inicjatywy z różnych dziedzin, między innymi rozwój nauki i przedsiębiorczości”– mówi Prezes Macenowicz. „Cieszę się, że mamy również swój niewielki wkład w rozwój polskiego teatru, mimo, iż mogłoby się wydawać, że nasza działalność w najmniejszym stopniu nie kojarzy się z szeroko rozumianym pojęciem kultury.” Natomiast Krystyna Janda dodaje – „Połączenie najnowszej techniki i teatru budzi wielkie nadzieje i otwiera nowe perspektywy. Może sprawić, żeby teatr trafił do każdego domu”.

Novainvest współpracuje również z fundacją „Zacny Uczynek”, jest fundatorem stypendium imienia Piotra Mroczyka dla studentów Uniwersytetu Opolskiego oraz Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie. Spółka w roku 2009 była oficjalnym sponsorem takich wydarzeń jak: Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym, a także międzynarodowego turnieju tenisa kobiet Warsaw Open oraz pełnometrażowego debiutu Pawła Sali – filmu „Matka Teresa od kotów”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu