Wideoklip Timecode nominowany na Festiwalu Camerimage

Teledysk „Sypka Warszawa“ Anny Marii Jopek jako jedyna polska produkcja został nominowany na Camerimage w kategorii Najlepszy Wideoklip. Otrzymał także nominację w kategorii Najlepsze zdjęcia.

„Sypka Warszawa“ to teledysk zrealizowany w ramach projektu Discovery Historia i Muzeum Powstania Warszawskiego – „Warszawa 1944. Bitwa o Polskę.“ . Autorem tekstu utworu jest Miron Białoszewski. Kompilacji tekstu na bazie „Pamietnika z Powstania Warszawskiego” dokonał Jerzy Bielunas. Muzykę skomponowali Anna Maria Jopek i Mateusz Pospieszalski. Autorem zdjęć jest Bartek Piotrowski.

Teledysk zrealizowany na podstawie scenariusza i w reżyserii Adriana Panka będzie walczył o nagrody w kategoriach: Najlepszy Wideoklip oraz Najlepsze Zdjęcia.

Wideoklip Timecode jest jedynym polskim klipem nominowanym do nagrody. Spośród zgłoszonych do konkursu klipów z całego świata do ścisłej czołówki zakwalifikowało się tylko 15 teledysków, między innymi tak znakomite jak: „Wrong” Depeche Mode czy „Warriors Dance“ The Prodigy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu