Sztuka w domu

Masz już dosyć seryjnych produktów? Pomyśl o sztuce. Pojedyncze, unikatowe przedmioty mogą zmienić charakter wnętrza, uczynić je bardziej osobistym. Niekoniecznie muszą być to przedmioty, które będą onieśmielać nas cenowo.

– Zachęcam szczególnie do zwrócenia uwagi na artystyczną ceramikę, której mamy w Polsce dużo. Co więcej, jest ona ceniona na całym świecie. Małe formy rzeźbiarskie, czy ręcznie lepione, autorsko szkliwione wazoniki, nie są wcale przesadnie drogie. Ciekawym pomysłem może być skompletowanie sobie zestawu dzieł jednego autora. – mówi Marta Hubka , konsultant ds. aranżacji wnętrz w Parku Handlowym Bielany.

Nie zawsze zdajemy też sobie sprawę, że ceramikę można… wyprowadzić do ogrodu. Jest wiele znakomitych ceramicznych rzeźb ogrodowych, które zdecydowanie odbiegają kwotami od rzeźb z brązu.

Szkło

Przechadzając się po galeriach sztuki, mamy szansę znaleźć prawdziwy unikat (bądź bardzo krótką serię). Szkło stosować możemy w charakterze dekoracji, jak i zupełnie użytkowo. Nietrudno za jego pomocą ubarwić mieszkanie – dodać wnętrzu pewien rys oryginalności. Warto przyjrzeć się szklanym rzeźbom, czy żyrandolom.

– Polecam również sięgnięcie po grafikę. Bardzo dobrze wypełnia ona wnętrze – mówi Marta Hubka. – Niekoniecznie musi być przy tym czarno-biała. Dostępne są także grafiki kolorowe lub czarno-białe z elementami koloru – dodaje.

Grafika

Grafika jest przedsionkiem do zaprzyjaźnienia się z malarstwem. Mamy w Polsce ogromny wachlarz możliwości w tym zakresie – począwszy od malarstwa realistycznego, poprzez przedstawieniowe, aż po malarstwo abstrakcyjne. W zasadzie do każdego wnętrza dopasować można coś odpowiedniego. Czasem wystarczy jeden piękny obraz, który będzie nas nastrajał, z którym będziemy „gadać” – bo nie ma przecież sztuki bez odbiorcy. Obcowanie ze sztuką uwrażliwia nas, uczy nas jej oglądania.

Galerie sztuki stały się nie tylko miejscem, gdzie możemy delektować się działami wielkich mistrzów i młodych artystów. Stały się źródłem inspiracji, a także pokazują odmienny pogląd na wystrój wnętrz we wszystkich jego kształtach i formach.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu