Paczkomaty 24/7 w Olsztynie

Integer.pl – czołowa polska grupa kolportażowa, niezależny operator pocztowy i finansowy – uruchomił na terenie województwa warmińsko-mazurskiego Paczkomaty 24/7. Automaty umożliwiają odbiór zakupów dokonanych on-line 24h/7, bez kolejek, w dowolnym czasie i dogodnej lokalizacji. Wdrażanie usługi jest współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Dzięki dotacji na terenie województwa funkcjonuje już 16 automatów pocztowych. Aktualna lista lokalizacji Paczkomatów 24/7 dostępna jest na www.paczkomaty.pl

Paczkomaty 24/7 to system skrytek pocztowych, podobnych w obsłudze do bankomatów, umożliwiających odbiór przesyłki o dowolnej, dogodnej dla adresata porze. Dzięki urządzeniom kupujący przez Internet – po zamówieniu przesyłki do Paczkomatu 24/7 –- otrzyma powiadomienie SMS i e-mail z kodem odbioru. Na panelu automatu należy wpisać numer telefonu komórkowego oraz otrzymany kod odbioru, aby skrytka z oczekiwaną przesyłką otworzyła się.

„Paczkomaty 24/7 to rewolucja na polskim rynku pocztowym! Dzięki nim maksymalnie skracamy czas oczekiwania na przesyłkę zakupioną w sklepie internetowym. Prowadzone przez nas statystyki doręczeń wskazują, że aż 95% paczek wysyłanych do paczkomatów jest już gotowa do odbioru dzień po nadaniu. To znakomity wynik, który potwierdza, że najnowsze rozwiązanie Grupy Integer.pl stanowi poważną konkurencję dla pozostałych, dostępnych na rynku usług pocztowo-kurierskich. Cieszę się, że mieszkańcy Warmii i Mazur mają do dyspozycji już 16 paczkomatów, które z pewnością okażą się ułatwieniem dla osób aktywnie kupujących i sprzedających za pośrednictwem internetu” – mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu Integer.pl.

Paczkomaty 24/7 to najnowocześniejsza w Polsce usługa pocztowa skierowana do użytkowników z sektora e-commerce. Wykorzystanie zaawansowanych technologicznie systemów informatycznych pozwoliły na wyeliminowanie największych ograniczeń związanych z doręczaniem zakupów zrealizowanych on-line.

Główne zalety usługi paczkomaty 24/7 :

  • wygodne odbieranie e-zakupów – bez kolejek, w dowolnym czasie i dogodnej lokalizacji
  • dostępność 24 godziny, 7 dni w tygodniu
  • doręczenie przesyłki do 2 dni roboczych od dnia nadania
  • atrakcyjne ceny
  • sms’owe i e-mailowe powiadomienie o oczekującej na odbiór paczce
  • wygodne formy płatności (karta kredytowa, e-przelew, opłata za pobraniem)
  • stały monitoring kamer wideo, gwarantujący bezpieczeństwo przesyłek w paczkomacie.

Rozwój Paczkomatów 24/7 jest współfinansowany ze środków unijnych. W latach 2008-2009 Grupa Integer.pl pozyskała na ten cel ok. 60 mln zł. Łączna wartość, którą firma planuje przeznaczyć na dalszy rozwój, określona jest na 150 mln zł do końca 2011 roku. Koszt wdrożenia Paczkomatów 24/7 na terenie województwa warmińsko-mazurskiego szacowany jest na 4,7 mln zł, z czego 1,9 mln pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Docelowo Integer.pl planuje uruchomić 25 paczkomatów w północno-wschodniej części Polski.

Lokalizacje paczkomatów na terenie województwa Warmińsko-Mazurskiego:

Informacje na temat usługi Paczkomaty 24/ dostępne są na www.paczkomaty.pl. O szczegóły oferty zapytać można wirtualnych doradców – Ani lub Adama, którzy z poziomu pulpitu komputera udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące nie tylko paczkomatów, ale także działalności Grupy Integer.pl. Ich zadaniem jest zagwarantowanie wygodnego systemu informacyjnego dla konsumentów, ułatwienie kontaktu z firmą oraz zbudowanie świadomości nowoczesnego charakteru usług pocztowych operatora. To doskonałe rozwiązanie uzupełniające możliwość komunikacji za pośrednictwem wyszukiwarki na stronie, czy infolinii.

W związku z dynamicznym rozwojem Grupy Integer.pl, firma InPost – największy, niezależny operator pocztowy –systemicznie zwiększa swoje udziały w rynku. Mimo monopolu Poczty Polskiej, firma konsekwentnie odnotowuje wzrost liczby doręczanych przesyłek. W styczniu 2008 roku operator dostarczył 1,5 mln listów, w grudniu natomiast 3,5 mln, a w czerwcu 2009 roku już ponad 6 mln. Do końca roku InPost planuje doręczać 9-10 mln listów miesięcznie.

Konsekwentnie realizowana strategia rozwoju Grupy Integer.pl oparta na inwestycjach w nowoczesne usługi zaowocowała pozytywnymi wynikami finansowymi po III kwartałach 2009 roku. Firma odnotowała zwiększyła skonsolidowane przychody narastająco po trzech kwartałach 2009 roku o niemal 40% w porównaniu z 2008 rokiem (z 65,37 do 91,31 mln), a zysk z działalności operacyjnej o ponad 246% (z 2,68 na 9,3 mln zł). W ciągu trzech kwartałów 2009 roku odnotował skonsolidowany zysk netto na poziomie 7,65 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 61% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Wskaźnik EBITDA wzrósł o 234% (do 11,42 mln zł) w stosunku do analogicznego okresu 2008 roku.

W III kwartale 2009 roku skonsolidowane przychody Grupy wyniosły 34,9 mln zł i wzrosły w porównaniu z rokiem poprzednim o 32%. Zysk netto wyniósł 2,15 mln zł, a EBITDA osiągnęła wartość 4,15 mln zł i wzrosła o 74,4% względem 2008 roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu