Na targach lotniczych w Dubaju Airbus zdobył zamówienia o wartości 5,3 mld dol

Podczas targów lotniczych w Dubaju Airbus poinformował o zebraniu zamówień na szeroki asortyment produktów – łącznie 33 samoloty o wartości ponad 5,3 mld dol. Zamówienia te obejmują wiążące zamówienia na 15 samolotów o wartości ponad 3,6 mld dol. oraz wiążące zamówienia na zakup kolejnych 18 samolotów o wartości ok. 1,7 mld dol.

Do najważniejszych wydarzeń targów należało złożenie zamówień na najnowsze produkty Airbusa: przez Air Austral na dwie maszyny A380 o wartości 633 mln dol. oraz przez Ethiopian Airlines na 12 maszyn A350-900 o wartości 2,9 mld dol. Ponadto Comlux złożył wiążące zamówienie na samolot korporacyjny ACJ o wartości 75 mln dol.

Podpisane wstępne zamówienia obejmują zamówienia na: 10 egzemplarzy A320 o wartości 770 mln dol. przez Yemenia Airlines, czterech A320 i dwóch A330-200 o łącznej wartości 670 mln dol. przez Senegal Airlines oraz jednego A320 i jednego A330-200 o wartości 258 mln dol. przez Nepal Airlines.

Airbus poinformował także podczas targów w Dubaju o wprowadzeniu nowych końcówek skrzydeł typu „Sharklet”, zaprojektowanych specjalnie do samolotów rodziny A320 w celu ograniczenia zużycia paliwa o ok. 3,5 proc. i poprawy ładowności, zasięgu oraz tempa osiągania wysokości przelotowej. Air New Zealand jest pierwszym klientem, który zamówił „Sharklety” do przyszłej floty A320.

John Leahy, dyrektor operacyjny ds. klientów, powiedział: „To były dobre targi – lepsze, niż niektórzy oczekiwali. Jednak branża nie wyszła jeszcze na prostą. Czeka nas trudna zima, jednak dzięki umowom podpisanym w Dubaju oraz zainteresowaniu naszymi produktami, które mieliśmy tutaj okazję zaobserwować, wiosna powinna być całkiem blisko”.

Źródłem sukcesu Airbusa jest innowacyjność, na której opiera się najnowocześniejsza rodzina samolotów, obejmująca wszystkie kategorie od 100 do 525 miejsc pasażerskich.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu