Emporia nagradza najstarszych pracowników

Emporia Telecom była oficjalnym partnerem konkursu na najstarszego pracownika w Polsce pod hasłem „Stary człowiek i może pracować”. Akcję przeprowadziły Gazeta Wyborcza oraz Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”.

Konkurs rozpoczął się w maju, a zakończył z końcem października 2009 r. Uczestniczyć w nim mogła każda osoba zatrudniona co najmniej na pół etatu lub samozatrudniona. Należało udokumentować, że było się aktywnym zawodowo minimum przez ostatni rok.

Spośród ponad pół tysiąca zgłoszeń z całej Polski wybrano dziesięciu zwycięzców konkursu, których nagrodzono telefonami emporiaTALKpremium. Pierwsze trzy miejsca zajęli:

  1. Feliks Grejciun – kaletnik z Częstochowy o 70-letnim stażu pracy (95 lat)
  2. Sergiusz Hornowski – lekarz z Warszawy (95 lat)
  3. Marian Fuks – pracownik Żydowskiego Instytutu Historycznego z Warszawy (95 lat)

Pełna lista dziesięciu najstarszych w Polsce pracowników znajduje się na stronie PKPP Lewiatan. Jedenasty telefon emporiaTALKpremium otrzymała laureatka honorowa: 105-letnia Zofia Morawska, która do 103 roku życia pracowała jako księgowa w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

– Udział w tego typu inicjatywach to jeden z priorytetów firmy Emporia Telecom. Zależy nam na tym, aby osoby starsze jak najdłużej cieszyły się aktywnością psychiczną i fizyczną, a nic tak nie służy naszym umysłom jak ich gimnastyka w pracy. Człowiek pracujący czuje się nadal potrzebny, a długa aktywność zawodowa nie skraca naszego życia. Sędziwy wiek zwycięzców konkursu pokazuje wręcz, że praca sprzyja długowieczności – mówi Grzegorz Możdżyński, Dyrektor Generalny Emporia Telecom.

„Stary człowiek i może pracować” to pierwszy, i miejmy nadzieję nie ostatni tego typu konkurs w naszym kraju. Szczególnie, że właśnie w Polsce zbyt wiele osób przechodzi na przedwczesną emeryturę: pracuje tylko jedna trzecia spośród 6,5 mln kobiet i mężczyzn w wieku 50-60 lat. Daje nam to najgorszy wynik w Europie. – Polacy mentalnie starzeją się zbyt szybko i za szybko również kończą pracę zawodową. Chcieliśmy przełamać te stereotypy, dlatego zorganizowaliśmy konkurs. Liczyliśmy, że zgłosi się wiele osób w podeszłym wieku, które nie zamierzają przechodzić na emeryturę i tym samym dadzą innym dobry przykład – wyjaśnia Joanna Zaręba, Zastępca Dyrektora Departamentu Public Relations PKPP „Lewiatan”. Tak też się stało – ilość zgłoszeń i wiek najstarszych pracowników w Polsce pozytywnie zaskoczyły organizatorów, którzy już dziś planują kolejną edycję konkursu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu