Oprogramowanie Infakt bezpłatnie dla fundacji i stowarzyszeń

Firma Infakt, producent oprogramowania ułatwiającego prowadzenie działalności gospodarczej, rozpoczyna inicjatywę na rzecz fundacji i stowarzyszeń w Polsce pod nazwą „Infakt dla non-profit”.

„Infakt dla non-profit”

„Infakt dla non-profit” jest programem wsparcia dla fundacji i stowarzyszeń, polegającym na udostępnieniu im bezpłatnie komercyjnej wersji aplikacji do wystawiania faktur online www.infakt.pl . Ułatwienie i skrócenie procesu wystawiania faktur pozwoli organizacjom non-profit skoncentrować się na swojej misji.

Infakt jest firmą, dla której wartości takie jak proaktywność oraz inicjatywa oddolna decydują o tym, że żyjemy w inspirującym i kreatywnym otoczeniu. Stowarzyszenia i fundacje są instytucjami, które dzięki zaangażowaniu wielu osób realizują te wartości. Dzieląc się własnym oprogramowaniem, Infakt chce przyczynić się do wspierania tych pozytywnych działań oraz zachęcić kolejne firmy tworzące oprogramowanie do podobnych kroków.

Tworząc pakiet NON-PROFIT chcieliśmy wyjść naprzeciw potrzebom fundacji oraz stowarzyszeń i wyposażyć je w narzędzie usprawniające ich działalność. Wierzymy, że dzięki tej inicjatywie pomożemy ludziom działającym na rzecz dobra publicznego w ich codziennej pracy, mówi Sebastian Bobrowski, Dyrektor Techniczny Infakt.

Jak to działa?

Fundacje i stowarzyszenia uzyskają darmowy dostęp do aplikacji www.infakt.pl umożliwiający dożywotnio wystawianie do 500 faktur miesięcznie. Aby zgłosić chęć przystąpienia do programu, należy na stronie www.infakt.pl/nonprofit wypełnić formularz i załączyć plik PDF z aktualnym odpisem KRS. Pierwsza tura zgłoszeń do programu będzie trwać do 31 grudnia 2009.

Oni już skorzystali

Programem „Infakt dla non-profit” zostały już objęte organizacje non-profit dotychczas korzystające z aplikacji firmy Infakt, m.in. Fundacja „Dobra Wioska”, której celem jest wspieranie rozwoju osobowościowego oraz kształtowanie relacji z drugim człowiekiem poprzez projekty z dziedziny artterapii, delfinoterapii, wydarzeń artystycznych oraz dialogu międzykulturowego.

Jesteśmy wdzięczni za możliwość bezpłatnego korzystania z www.infakt.pl , ponieważ ograniczone fundusze zmuszają nas do szukania usług tego typu oferowanych nieodpłatnie. Oprogramowanie umożliwiło nam stworzenie bazy danych Klientów i wystawianie im faktur. Informacje w aplikacji są przedstawione w przejrzysty i klarowny sposób, co ułatwia posługiwanie się nimi, mówi Oksana Dąbrowska, Prezes Zarządu fundacji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu