Nieograniczony dostęp dzięki nowemu cyfrowemu extenderowi KVM CE790 firmy ATEN

ATEN International, wiodący projektant, producent oraz dystrybutor zaawansowanych rozwiązań komunikacyjnych, wprowadza swój pierwszy cyfrowy extender KVM. CE790 to posiadający unikalny adres IP extender, posiadający funkcję Auto-MDIX (automatycznego wykrywania kabli) oraz port szeregowy w standardzie RS-232, który pozwala na dostęp do komputera przy użyciu zdalnej konsoli USB (klawiatura USB, monitor, mysz USB). CE790 został stworzony, by ułatwić proces zarządzania zasobami komputerowymi podłączonymi do intranetu.

W skład systemu CE790 wchodzi podłączany do komputera nadajnik (CE790T), oraz zlokalizowany na biurku użytkownika odbiornik (CE790R). Umożliwia on łatwe zarządzanie komputerami podłączonymi do intranetu przy użyciu konsoli USB (KVM). Dla jeszcze większej elastyczności, system CE790 może zostać zainstalowany w kilku konfiguracjach: point-to-point, point-to-multipoint oraz multipoint-to-point. Dowolna liczba nadajników może zostać skonfigurowana z dowolną liczbą odbiorników, umożliwiając dostęp i kontrolę nad zróżnicowanymi zasobami z dowolnej liczby zdalnych konsol za pośrednictwem tradycyjnej sieci TCP/IP.

Oba urządzenia – nadajnik i odbiornik – mają przypisany unikalny adres IP oraz łączą się za pośrednictwem przewodu Cat 5e. Czyni to cyfrowy extender KVM CE790 doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie korzysta się z wielu konsol USB (klawiatura USB, monitor, mysz USB), które muszą być umieszczone w łatwo dostępnych miejscach, np. w kawiarniach internetowych, klasach lekcyjnych wykorzystujących komputery oraz w pomieszczeniach, w których użytkownik potrzebuje zgromadzić różnego rodzaju sprzęt komputerowy w bezpiecznych, kontrolowanych warunkach, jednocześnie mając do niego nieprzerwany dostęp.

„Nasz najnowszy cyfrowy extender KVM umożliwia użytkownikom wydajnie i wygodnie zarządzać systemem z każdego miejsca w ramach środowiska sieci LAN. W przeciwieństwie do analogowych extenderów KVM, CE790 umożliwia streaming wysokiej jakości cyfrowego sygnału audio i wideo bez ograniczeń wynikających z odległości, na które jest on transmitowany” – mówi Kevin Chen, prezes ATEN International.

Cyfrowy extender KVM CE790 gwarantuje doskonałą jakość dźwięku i obrazu. Obsługuje wszystkie formaty widescreen oraz rozdzielczości do 1920×1080. CE790 oferuje intuicyjne OSD (On Screen Display) zarówno na extenderze, jak i odbiorniku, umożliwiając łatwą ich konfigurację i obsługę. Dodatkowo porty RS-232 umożliwiają połączenie z seryjnym terminalem (dla konfiguracji) i z seryjnymi urządzeniami, jak ekrany dotykowe i skanery kodów paskowych.

Dostępność i ceny:

Cyfrowy extender CE790 jest już dostępny w sprzedaży. Sugerowana cena netto to 519,99Euro.

Dystrybutor produktów ATEN w Polsce:

W Polsce dystrybutorem produktów ATEN jest firma AJM Electronics: www.ajm.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu