X – FILES na X-MASS, najnowsza kampania Simplusa zrealizowana przez Team One

Agencja Team One jest autorem kolejnej filmowej kampanii dla marki Simplus. Inspiracją do zakomunikowania najnowszej oferty tego operatora (100 minut, SMSów, lub MB po doładowaniu za minimum 30 zł) stał się popularny w latach 90-tych serial sensacyjny „Z Archiwum X”.

Jest to kolejny gatunek filmowy, którym od niemal dwóch lat posługuje się Team One w opracowywaniu koncepcji kreatywnych w filmowym formacie Simplusa. W oryginale nietypowa para agentów FBI poszukuje dowodów na istnienie istot pozaziemskich. Mulder mocno wierzy w niewytłumaczalne zjawiska, Scully jako naukowiec, jest bardzo sceptycznie nastawiona do wszystkich badanych spraw.

Na startującą 20-go listopada kampanie złożą się dwa spoty telewizyjne. Agenci szukali dowodów na istnienie istot pozaziemskich zarówno w błotnistych wulkanach jak i w szopie u starego farmera. Elementem łączącym te dwie realizacje jest powtarzająca się liczba 100. Przypadek?

Spoty zrealizował zespół w składzie: agencja kreatywna Team One, reżyser Maciek Kowalczuk (Chuk Chuk) i operator Bartek Kaczmarek. Zdjęcia kręcone były w miejscowości Vulcan (Rumunia). Aby jak najwierniej oddać klimat serialu, agencja zatrudniła amerykańskim aktorów. Scenografia powstawała zarówno w Polsce jak i Rumunii a jej autorem jest Andrzej Brewiński.

Kampania obecna będzie w mediach do końca grudnia. Skoncentruje się przede wszystkim na telewizji (Polsat, TVN, TVP, Discovery, At Media, 4 Fun). Uzupełnieniem kampanii będzie kino (Silver Screen, Multikino i Cinema City), prasa (m.in. Gazeta Wyborcza, Cztery Kąty, Gala, Viva, Newsweek) i materiały BTL. Planowaniem i zakupem mediów zajął się dom mediowy Universal McCann.

Simplus to marka pre paid firmy Polkomtel, lidera rynku w Polsce (pod względem ilości użytkowników). Agencja Team One pracuje na stałe dla obu linii pre paidowych Polkomtela (Simplus i 36.6).

  1. Start kampanii: 20.11.2009
  2. Przedstawiciel klienta: Paweł Patkowski, Rafał Kawecki, Maciej Nawrocki, Daniel Żero
  3. Przedstawiciel agencji: Marcin Jeziorski, Marta Rybicka
  4. Dyrektor Kreatywny: Artur Dynowski
  5. Team Kreatywny: Marcin Mroczek, Andrzej Błachut
  6. Reżyseria: Maciej Kowalczuk (Chuk Chuk)
  7. Operator: Bartek Kaczmarek
  8. Scenografia: Andrzej Brewiński
  9. Produkcja: Pro Production
  10. Producent agencyjny: Jacek Daniel
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu