Serwery HP ProLiant ML110 i DL120 G6

HP rozszerzył ofertę serwerów HP ProLiant G6 o dwa nowe, niedrogie modele klasy podstawowej, przeznaczone dla małych i średnich firm. Sprawdzona niezawodność i wydajność nowych urządzeń gwarantuje małym firmom idealną obsługę zadań przy niskiej cenie.Serwery te stanowią jeden z elementów szerszej oferty, obejmującej różnorodne produkty HP, które umożliwiają zaspokojenie potrzeb przedsiębiorstw z sektora SMB.

Serwer HP ProLiant ML110 G6 pozwala na łatwe zwiększenie mocy obliczeniowej oraz rozbudowę pamięci zgodnie z potrzebami rozwijających się firm. Dzięki temu doskonale sprawdza się w przedsiębiorstwach, w których nie są zatrudnieni informatycy. Serwer HP ProLiant DL120 G6, oferowany w cenie optymalnej dla rozwijających się firm, przynosi wymierne korzyści niewielkim środowiskom informatycznym, dzięki dużej wydajności i energooszczędności.

Zaprojektowane z myślą o wydajności i elastyczności w przystępnej cenieNowy HP ProLiant ML110 G6, wyposażony w najnowsze, czterordzeniowe procesory Intel® Xeon®, to wydajny serwer w obudowie wieżowej, oferowany w przystępnej cenie. Zaprojektowany z myślą o maksymalnej elastyczności i możliwości rozbudowy, serwer HP ProLiant ML110 G6 umożliwia ekonomiczny rozwój firmy, ponieważ pozwala na rozbudowę pamięci masowej i operacyjnej w zależności od aktualnych potrzeb. Ponadto urządzenie zapewnia wyższy poziom niezawodności i bezpieczeństwa danych dzięki zastosowaniu opcjonalnego modułu Trusted Platform Module (TPM), który gwarantuje bezpieczne przechowywanie haseł i kluczy szyfrujących umożliwiających uwierzytelnianie użytkowników platformy.

Nowy serwer HP ProLiant DL120 G6 to ekonomiczne rozwiązanie stelażowe klasy podstawowej, przeznaczone dla firm z sektora SMB, oferujące wydajność, możliwości rozbudowy i niezawodność klasy korporacyjnej. Serwer HP ProLiant DL120 G6 jest idealny do obsługi dedykowanych aplikacji związanych z infrastrukturą, które działają przez cały czas oraz charakteryzują się względnie niskimi wymaganiami w zakresie mocy obliczeniowej i wewnętrznej pamięci masowej. Dzięki czterordzeniowym procesorom Intel Xeon, małe i średnie firmy mogą skonfigurować system zgodnie z wymaganiami dla określonych zastosowań.

Serwery HP ProLiant ML110 G6 i DL120 G6 umożliwiają:

  • zwiększenie wydajności systemu dzięki czterordzeniowym procesorom Intel Xeon z serii 3400 oraz pamięci DDR3, które działają z większą prędkością;
  • obniżenie kosztów operacyjnych i zwiększenie produktywności dzięki integracji narzędzia HP ProLiant Onboard Administrator wykorzystującego technologię zdalnego zarządzania HP ProLiant Lights Out 100i (LO100i) (dzięki temu użytkownicy mają możliwość konfiguracji pracy serwerów w dowolnym miejscu i czasie; ponadto dzienniki stanu sprzętu i dzienniki zdarzeń pozwalają użytkownikom na zdalne wdrażanie, obsługę oraz aktualizację rozwiązań);
  • zwiększenie sprawności energetycznej serwerów dzięki zastosowaniu standardowych lub niskonapięciowych (400 W) zasilaczy, które umożliwiają dalsze ograniczenie zużycia energii.

Ceny i dostępność

Nowe serwery HP ProLiant ML110 i DL120 G6 zostały wprowadzone na rynek na całym świecie 16 listopada. W Polsce serwer ML110 będzie dostępny w cenie od 2 685zł, a DL120 od 3005 zł. Więcej informacji o serwerach HP ProLiant można znaleźć pod adresem www.hp.com/go/proliant.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu