Onet pokaże galę MediaTorów

Onet.pl przeprowadzi transmisję z gali rozdania MediaTorów – nagród przyznawanych ludziom mediów przez studentów dziennikarstwa z całej Polski. Dwie pierwsze edycje imprezy zgromadziły w Auditorium Maximum UJ w Krakowie ponad 2 tysiące widzów. W tym roku uroczystość po raz pierwszy będą mogli oglądać widzowie w całym kraju.

Auditorium Maximum UJ to największy obiekt tego typu w Krakowie. Mimo tego, już na pierwszą galę z powodu braku miejsc nie weszło kilkaset osób. To był dla nas wystarczający sygnał, że uroczystość rozdania nagród należy pokazać szerszej publiczności. Wiele imprez w tym roku zostało odwołanych lub odbyło się z mniejszym rozmachem. Tym bardziej cieszymy się, że rozwijamy się mimo kryzysu – mówi Marcin Sikorski, prezes Stowarzyszenia MediaTory, które organizuje Plebiscyt.

Od początku listopada na platformie Onet.tv można również oglądać fragmenty z poprzednich gal oraz najciekawsze rozmowy studentów dziennikarstwa z laureatami MediaTorów. Z zainteresowaniem odnosimy się do idei przyznawania nagród dla najwybitniejszych dziennikarzy w Polsce przez przyszłych adeptów tego zawodu. Cieszymy się, że dzięki Onetowi wszyscy Internauci zainteresowanym mediami będą mogli oglądać transmisję z Gali wręczenia nagród na żywo, na ekranach swoich komputerów – mówi Filip Michalak z Onet.tv.

MediaTory to Plebiscyt, w którym studenci dziennikarstwa z 11 uczelni publicznych wybierają dziennikarzy i ludzi mediów, których działalność, w danym roku akademickim, uznali za wzorową. Do udziału w Plebiscycie zapraszana jest każda uczelnia publiczna, na której dziennikarstwo funkcjonuje jako odrębny kierunek. Zwycięzcy MediaTorów 2009 zostaną ogłoszeni na Finałowej Gali, która odbędzie się 28 listopada 2009 w Krakowie. Transmisja rozpocznie się o godzinie 17-tej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu