HP oferuje nowe produkty i rozwiązania dla małych i średnich firm

HP poinformował o rozszerzeniu oferty usług HP Total Care dla małych i średnich firm (SMB), aby pomóc w utworzeniu silnej bazy technologicznej, która pozwoli zwiększyć produktywność, ograniczyć niekorzystny wpływ na środowisko i zapewnić większą elastyczność w ramach przygotowań do wyjścia z kryzysu gospodarczego.

Nowa oferta HP obejmuje m.in. dwa komputery biurkowe i monitory, rozwiązania do współpracy w coraz bardziej wirtualnym środowisku, drukarkę HP LaserJet, jedno z najlepszych w branży rozwiązań do ekologicznego zarządzania środowiskiem drukarek, umożliwiające zarządzanie ustawieniami dotyczącymi zużycia energii i papieru, a także przełącznik sieciowy i rozwiązanie sieciowe.

„Małe i średnie firmy stanowią podstawę gospodarki, a HP współpracuje z tym sektorem, aby udzielić mu wsparcia technologicznego w wychodzeniu z kryzysu gospodarczego” — powiedział Charl Snyman, wiceprezes działu komputerowych systemów osobistych w HP na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). „Wszystkie firmy powinny znaleźć niezawodną platformę, na bazie której będą budować swoją przyszłość. W przypadku firm z sektora SMB mogą to być nowe rozwiązania HP, które pomogą tym przedsiębiorstwom zachować dobrą kondycję,a także przygotować się do dalszego rozwoju”.

Elastyczne rozwiązania umożliwiające ekonomiczną ekspansję

HP przedstawił nowe produkty, które zapewniają firmom z sektora SMB liczne korzyści, w tym wzrost produktywności i elastyczności, co pomoże im dostosowywać się do zmieniających się potrzeb działalności biznesowej. Do produktów tych należą m.in.:

 • Komputery dla firm HP Pro z serii 3010/3015 oferujące firmom z sektora MSP solidną podstawę, na bazie której będą mogły zaspokajać swoje zmieniające się dynamicznie potrzeby.
 • Przeznaczona dla małych firm usługa Norton Online Backup (Symantec) umożliwiająca tworzenia kopii zapasowych informacji i treści multimedialnych w bezpiecznych lokalizacjach online. Usługę tę oferuje HP i jego preferowani partnerzy(1).
 • Terminale HP i rozwiązanie Microsoft Small Business Server; pakiet ten oferuje firmom z sektora MSP duże biznesowe możliwości informatyczne, w tym system poczty elektronicznej, łączność internetową, dostęp zdalny, możliwość współużytkowania plików i drukarek, aplikacje biznesowe (line-of-business application ― LOB), możliwości tworzenia kopii zapasowych danych oraz obsługę urządzeń bezprzewodowych.
 • Monitory LCD HP Compaq LE1711 i HP Compaq LE1911: są one wyposażone w nowe panele zapewniające niższe zużycie energii, co pomaga obniżyć koszty ponoszone przez małe i średnie firmy.
 • Przełączniki HP ProCurve z serii 2520 : zaprojektowano je, aby pomóc firmom z sektora SMB obniżyć koszty i zwiększyć produktywność poprzez umożliwienie wdrażania rozwiązań do przesyłania głosu i obrazu wideo oraz rozwiązań bezprzewodowych.
 • Serwery HP ProLiant ML110 i DL120 G6: zaprojektowane specjalnie dla małych i średnich firm wymagających wydajności klasy korporacyjnej po przystępnej cenie.
 • Nowe i rozszerzone rozwiązania pamięci masowej HP (system do tworzenia kopii zapasowych HP StorageWorks D2D Backup System i rozwiązanie HP LeftHand P4000 SAN): pozwalają one firmom z sektora MSP obniżyć kosztyi zwiększyć produktywność biznesową.

Maksymalne wykorzystanie zasobów

Aby pomóc firmom z sektora MSP w maksymalnym wykorzystaniu ich zasobów, HP wprowadził również na rynek następujące rozwiązania:

 • Adapter podróżny HP Smart 65CW AC Travel Adapter: rozwiązanie to ma niecałe 2,5 cm grubości i jest wyposażone w port USB, który pozwala użytkownikom ładować dwa urządzenia z wykorzystaniem tylko jednego gniazda sieci elektrycznej.
 • Zestawy Hyper-V: wiele firm wdraża obecnie infrastruktury zwirtualizowane, aby obniżyć koszty oraz zwiększyć elastyczność i dostępność swoich aplikacji biznesowych o znaczeniu krytycznym. HP wprowadza na rynek zestaw inteligentnych pakietów do wirtualizacji (Virtualisation Smart Bundle) do rozwiązań Hyper-V opartych na produktach HP ProLiant, pamięci masowej StorageWorks i przełącznikach ProCurve, który wraz z systemem Microsoft Windows Server 2008 R2 ma pomóc klientom z sektora MSP w osiąganiu zamierzonych korzyści.
 • Oprogramowanie HP SimpleSave: to udostępnione teraz klientom biznesowym oprogramowanie do serii dysków twardych automatycznie wyszukuje dane na komputerze i tworzy ich kopie zapasowe.

Zarządzanie rozwojem

HP zaprezentował również pakiet nowych produktów przeznaczonych do zarządzania rozwojem, w tym m.in.:

 • ·    Drukarki LaserJet
 1. Drukarka HP Colour LaserJet Enterprise CP4525, z serii drukarek CP4520, zapewnia wyjątkowo dużą szybkość drukowania wynoszącą aż 40 str./min. Zaprojektowano ją dla klientów zainteresowanych wysoką wydajnością, którzy potrzebują zaawansowanej kolorowej drukarki przeznaczonej do współużytkowania przez duże zespoły.
 2. Drukarka HP Colour LaserJet Professional CP5225: przystępna cenowo drukarka dla sektora MSP umożliwiająca drukowanie dokumentów w formatach A3 i B; jest wyposażona we wbudowaną kartę sieciową umożliwiającą łatwe współużytkowanie urządzenia oraz automatyczne generowanie profesjonalnych, wysokiej jakości wydruków w różnych formatach, od pocztówek po plakaty. Drukarka CP5225 jest doskonałym rozwiązaniem dla małych zespołów w niezarządzanych środowiskach druku.
 3. Drukarka HP LaserJet Enterprise P3015 to niezawodne, wydajne urządzenie sieciowe doskonałe dla firm z małymi zespołami pracującymi w środowiskach zarządzanych przez dział informatyki i drukujących w dużych nakładach. Drukarka jest wyposażona w port USB 2.0 umożliwiający bezpośrednie drukowanie, w klawiaturę z 10 przyciskami na potrzeby łatwego uwierzytelniania poprzez podanie kodu PIN oraz w gniazdo umożliwiające integrację z certyfikowanymi rozwiązaniami HP lub jego partnerów.
 • Ekologiczne rozwiązania HP (program HP Eco): HP projektuje swoje drukarki z myślą o ochronie środowiska. Wszystkie przedstawione nowe drukarki mają certyfikat ENERGY STAR® i są wyposażone w technologię HP Instant-On, co pozwala użytkownikom obniżyć koszty i zmniejszyć wpływ na środowisko. Drukarki HP LaserJet z certyfikatem ENERGY STAR są o ponad 10%  bardziej energooszczędne od modeli standardowych, które nie posiadają tego certyfikatu2). Technologia HP Instant-on zużywa nawet o 50% mniej energii niż tradycyjna nagrzewnica. Umożliwia też wydrukowanie pierwszej strony w ciągu paru sekund ― nawet o 50% szybciej niż w przypadku produktów konkurencyjnych(3).
 • Rozwiązania dla partnerów handlowych z sektora MSP: HP planuje przeszkolić wybraną grupę partnerów handlowych uczestniczących w programie rozwiązań do drukowania dla biur (Office Printing Solutions ― OPS) oraz nadać im certyfikat potwierdzający znajomość kluczowych rozwiązań HP do zarządzania przetwarzaniem obrazu i drukowaniem, zabezpieczeń z tego zakresu, a także rozwiązań do zarządzania dokumentami. Certyfikat ten pozwoli partnerom sprzedawać rozwiązania oraz świadczyć usługi instalacji i obsługi posprzedażnej. Ponadto HP planuje wyszkolić i certyfikować grupę wybranych integratorów, którzy będą mogli świadczyć usługi wdrażania i obsługi posprzedażnej dla szerszego grona partnerów handlowych HP. Rozpoczęcie certyfikacji planowane jest na początek 2010 r.

Europejski program wymiany sprzętu HP za dopłatą (Trade-In). Program ten pozwala klientom wymienić z rabatem stary sprzęt na bardziej wydajną technologię. Pozwoli to klientom oszczędzić czas i pieniądze, gdy zdecydują się wycofać z użytku przestarzałe urządzenia.

W programie tym wzięło udział ponad 70 tys. klientów z Europy, a w jego ramach zgromadzono 40 tys. ton starego sprzętu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu