bet-at-home.com oficjalnym sponsorem Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej w Austrii

Spółka bet-at-home.com oraz Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) podpisały umowę sponsorską obejmującą Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn. Tym samym firma e-gamblingowa stała się oficjalnym sponsorem turnieju, który odbędzie się w dniach 19 -31 stycznia 2010 roku na terenie Austrii.

W drugiej połowie stycznia 2010 roku rozgrywane będą 9. Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn. W imprezie tej, organizowanej od 1994 roku co dwa lata, weźmie udział 16 najlepszych męskich drużyn Starego Kontynentu, podzielonych na cztery grupy w fazie wstępnej turnieju. Dwutygodniowe zmagania, które zakończą się meczami półfinałowymi oraz wielkim finałem, odbywać się będą w pięciu austriackich miastach (Graz, Linz, Insbruck, Wiener Neustadt oraz Wiedeń). Tytułu mistrzowskiego, wywalczonego w 2008 roku w Norwegii, bronić będzie reprezentacja Danii.

Po raz pierwszy w historii rozgrywania europejskigo championatu, na mocy umowy podpisanej z Europejską Federacją Piłki Ręcznej (ECH), oficjalnym sponsorem imprezy została austriacka firma bet-at-home.com. Logo Spółki pojawi się m.in. na oficjalnej stronie mistrzostw www.ehf-euro.com oraz w materiałach reklamowych i informacyjnych. Widoczne będzie również na parkietach hal, w których rywalizować będą uczestnicy turnieju.

Spółka, której akcje notowane są na giełdach papierów wartościowych we Frankfurcie oraz w Wiedniu, angażowała się już wcześniej w promocję i rozwój tej dyscypliny sportowej.  Bet-at-home był jednym ze współorganizatorów oraz sponsorów klubowych rozgrywek ligi mistrzów w piłce ręcznej w sezonie 2006/2007. Jednocześnie firma wspiera finansowo drużynę Pick Szeged – dwukrotnego mistrza Węgier oraz sześciokrotnego zdobywcę Pucharu Węgier w piłce ręcznej. W zeszłym roku zaś Spółka została oficjalnym sponsorem Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn, które odbywały się w Chorwacji.

„Z roku na rok obserwujemy rosnące zainteresowanie piłką ręczną, dlatego z chęcią angażujemy się w tego typu imprezy. To jeden z najpopularniejszych sportów zespołowych na Starym Kontynencie. Liczymy, iż dzięki podpisanej umowie sponsorskiej umocnimy naszą markę w krajach Europy Zachodniej“ – powiedział Robert Raszczyk, dyrektor ds. Marketingu bet-at-home.com.

Poprzednie zmagania najlepszych drużyn Starego Kontynentu przyciągnęły przed ekrany aż 1,2 biliona widzów, co stanowi liczbę dwukrotnie wyższą w porównaniu z europejskim czempionatem z 2006 roku. Transmisję spotkań nadawało ponad 70 stacji telewizyjnych oraz rozgłośni radiowych. Kibice w 85 regionach obejrzeli ponad 1100 godzin relacji z turnieju. „To potwierdza skalę zainteresowania piłką ręczna“ – dodaje Robert Raszczyk.

W tegorocznych mistrzostwach Europy wystąpi również reprezentacja Polski. Drużyna, prowadzona przez Bogdana Wentę, będzie chciała zrehabilitowac się za nieudany start w poprzednim czampionacie, który zakończyła dopiero na siódmym miejscu. „Brązowy medal, wywalczony na zeszłorocznych mistrzostwach świata sprawił, iż oczekiwania względem naszego zespołu są bardzo wysokie. Jestesmy przekonani, iż zbliżający się turniej przyciągnie przed telewizory wielu kibiców, dzięki czemu staniemy się jeszcze bardziej rozpoznawalni w Polsce“ – twierdzi Robert Raszczyk.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu