Słuchawka Plantronics zdobywcą nagrody CES Innovations 2010 Design and Engineering Award

Plantronics Savi Office została nagrodzona w kategorii Unifying Voice Communications and Mulitmedia za jakość dźwięku i prostotę obsługi klawiszem One-Touch.

Bezprzewodowa słuchawka Savi Office firmy Plantronics, wiodącego producenta zestawów nagłownych, którego master dystrybutorem w Polsce jest KONTEL-TELECOM, została uznana za najlepszy zestaw słuchawkowy przez jury CES Innovations 2010 Design and Engineering Awards. Produkty, biorące udział w tym amerykańskim prestiżowym konkursie wyłaniane są przez kapitułę niezależnych projektantów, inżynierów i przedstawicieli mediów, która nagradza niezwykły design i projekt techniczny produktów.

Unified Communications proste jak nigdy dotąd

Plantronics Savi Office to wielofunkcyjny, bezprzewodowy zestaw nagłowny wykorzystywany do pracy w środowisku Unified Communications. Pozwala wykonywać połączenia zarówno z telefonu stacjonarnego jak i telefonii VoIP. Współpracuje z aplikacjami softphone’ów wiodących producentów, takich jak: Avaya, Cisco, IBM i Microsoft oraz popularnych dostawców np. Google Talk i Skype.

Dodatkowo, oprócz podstawowej opcji dowolnego przełączania rozmów między telefonem i komputerem, Savi Office posiada zaawansowany system kontrolowania połączeń, umożliwiający zawieszanie, wyciszanie lub łączenie rozmów z komputera i telefonu biorących w ten sposób udział we wspólnej telekonferencji. System działa z najpopularniejszymi odtwarzaczami multimedialnymi, tak, że użytkownicy słuchając muzyki lub oglądając prezentacje czy filmy video, jednocześnie usłyszą dzwonek połączenia przychodzącego. Urządzenie wykorzystuje technologię DECT 6.0 na częstotliwości przeznaczonej do połączeń głosowych, dzięki czemu działa w obszarze nawet do 115 metrów od bazy. Savi Office posiada system adaptacji mocy zasilania, nadając z mniejszą mocą i zużywając mniej energii z akumulatora, gdy słuchawka jest blisko bazy.

– Blisko 50 lat doświadczenia w dziedzinie designu i inżynierii zaowocowało podczas projektowania zestawu Savi Office – mówi Elizabeth Bastiaanse Hamren, wiceprezes działu Product Marketing w Plantronics. Konkurs CES Innovation Award pokazuje, że dystans pomiędzy produktami z półki konsumpcyjnej, a urządzeniami typowo biurowymi coraz bardziej się zaciera. Dziś pracownicy oczekują biznesowej jakości dźwięku i niezawodności połączonych z prostotą użytkowania i ciekawym design’em – dodaje.

CES Innovations Design and Engineering Awards

Konkurs Innovations Design and Engineering Awards nagradza osiągnięcia w dziedzinie designu i technologii produktów od 1976 roku. Przedsięwzięcie jest sponsorowane przez Consumers Electronic Association (CEA)®, producenta International CES, największej na świecie gali technologii użytkowej oraz wspierane przez Industrial Designers Society of America (IDSA), reprezentującego światowy design przemysłowy.

Plantronics Savi Office będzie pokazana na International CES 2010, które odbędą się na początku 2010 roku w Las Vegas. Produkty uhonorowane podczas gali Innovations Design and Engineering będą wyeksponowane w głównym lobby Las Vegas Convention Center, a także zademonstrowane podczas CES Unveiled: oficjalnej konferencji prasowej wydarzenia.

Nagrody przyznawane są w kategoriach, bazujących na następujących kryteriach:

  • Jakość techniczna produktu – materiałów oraz technologii
  • Walory estetyczne i design
  • Funkcje użytkowe produktu i poziom prostoty użytkowania
  • Nowatorskie i unikatowe rozwiązania atrakcyjne dla użytkowników
  • Porównanie wszystkich walorów produktu (technologia i design) z innymi urządzeniami dostępnymi na rynku

Produkty, wyróżnione tytułem Innowacji stanowią przykład wyjątkowego designu i nowoczesnej technologii. Do konkursu zgłaszane są zarówno premiery nowatorskich rozwiązań oraz znane już produkty w nowej  technologicznej odsłonie.

Więcej Informacji o wyróżnionych produktach na: www.CESweb.org/Innovations

Produkt dostępny w dystrybucji KONTEL-TELECOM (WWW.kontel.pl) i sieci partnerów firmy w całej Polsce.

Cena netto sugerowana przez Plantronics: 1399 zł

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu