Pierwsze i jedyne ładowalne baterie alkaliczne już w Polsce

Jedyne na świecie ładowalne baterie alkaliczne Pure Energy łączą zalety tradycyjnych baterii alkalicznych i ładowalnych baterii NiMH. Baterie Pure Energy mają napięcie 1,5V, są gotowe do użycia natychmiast po kupieniu i wyjęciu z opakowania, a nieużywane nie tracą zgromadzonej energii.

Co więcej, baterie te bez zmniejszania ich efektywności, można doładowywać w dowolnym momencie – bez uprzedniego całkowitego rozładowania. Baterie produkowane są w standardzie AA (LR6) i AAA (LR03).
Przedstawicielem producenta w Polsce i w regionie CEE jest PLATINET SA – znany krakowski dystrybutor nośników danych i akcesoriów komputerowych.

Na  polskim rynku – od 16 listopada br. – dostępne są zestawy 2 lub 4 baterii z ładowarką oraz same baterie.

Przykładowe sugerowane ceny detaliczne:  2xAA + ładowarka – 34,90 zł, 4xAA + ładowarka –  61,90 zł, 4xAA + 2xAAA + ładowarka –  69,90 zł. Więcej informacji www.sklep.platinet.pl i www.pure-energy.pl.

Wejściu baterii Pure Energy na polski rynek towarzyszy konkurs na hasło reklamowe – szczegóły konkursu i lista nagród na są stronie  www.pure-energy.pl

Wszyscy pamiętają zapewne ostrzeżenia producentów tradycyjnych, jednorazowych baterii alkalicznych „nie próbuj ładować baterii alkalicznych gdyż grozi to ich wybuchem”.  Nowe baterie alkaliczne skonstruowane w kanadyjskiej firmie Pure Energy to prawdziwa rewolucja w zakresie zasilania. Są to pierwsze alkaliczne baterie, które można ładować. Co więcej łączą one zalety tradycyjnych baterii alkalicznych i popularnych ładowalnych baterii (akumulatorów) NIMH, a jednocześnie nie mają wad. Rozwiązanie opatentowane jest pod nazwą RAM (Rechargeable Alkaline Manganese). Dostępne na polskim rynku będą baterie z najnowszej generacji Pure Energy XL+.

Bateria alkaliczna czy akumulator?

Tradycyjne baterie alkaliczne są tak popularne z trzech najważniejszych powodów – są tanie, są gotowe do użycia zaraz po kupieniu i mają napięcie 1,5V. Największą wadą jest ich krótka żywotność i zatruwanie środowiska – zawierają wiele szkodliwych substancji, w tym metale ciężkie.

Zaletami akumulatorów NiMH jest możliwość wielokrotnego użycia, ich głównymi wadami są natomiast niższe napięcie – zwykle 1,2 – 1,3V, co powoduje, że nie mogą w pełni zastąpić baterii, konieczność naładowania przed pierwszym użyciem  oraz dużo wyższa cena niż baterii alkalicznych.

Dodatkową niedogodnością jest fakt, że nieużywane akumulatory rozładowują się same – po 60 dniach tracą 50-60% zmagazynowanej energii.

Pure Energy – kumulacja zalet

Ładowalne baterie Pure Energy łączą zalety tradycyjnych baterii alkalicznych i akumulatorów NiMH. Ich najważniejsze cechy to:

 • cena znacznie niższa niż akumulatorów NiMH
 • napięcie 1,5V
 • są gotowe do użycia natychmiast po kupieniu i wyjęciu z opakowania
 • nieużywane nie tracą zgromadzonej energii –  po roku tracą zaledwie 4% zmagazynowanej energii
 • nie mają żadnego tzw.  efektu pamięci czyli bez utraty efektywności i pojemności można je doładowywać w dowolnym momencie – bez uprzedniego całkowitego rozładowania, co znacznie przedłuża ich żywotność
 • można je ładować zasilaczami słonecznymi
 • są niegroźne dla środowiska – w USA, Kanadzie i wielu krajach świata – poza Unią Europejska – można je wyrzucać do normalnego śmietnika, a nie specjalnych pojemników na baterie

Jedyną słabością baterii Pure Energy jest konieczność używania specjalnych ładowarek niż do akumulatorów NiMH – inna jest charakterystyka ładowania. Dobrą wiadomością jest fakt, że ładowarki Pure Energy przełączyć można w tryb „ładowanie akumulatorów NiMH”.

Baterie Pure Energy dostępne są już na polskim rynku w następujących zestawach:

 • 2 szt. AA (LR6) + ładowarka – sugerowana cena detaliczna 34,90 zł (z VAT)
 • 2 szt. AA (LR6) + 2 szt. AAA (LR03) + ładowarka – sugerowana cena detaliczna 49,90 zł (z VAT)
 • 4 szt. AA (LR6) + 2szt. AAA (LR03) + ładowarka – sugerowana cena detaliczna 61,90 zł (z VAT)
 • 2 szt. AA (LR06) – sugerowana cena detaliczna 14,90 zł (z VAT)
 • 4 szt. AA (LR06) – sugerowana cena detaliczna 28,90 zł (z VAT)
 • 2 szt. AAA (LR03) – sugerowana cena detaliczna 14,90 zł (z VAT)
 • 4 szt. AAA (LR03) – sugerowana cena detaliczna 28,90 zł (z VAT)
 • ładowarka dwóch baterii AA / AAA – sugerowana cena detaliczna 29,90 zł (z VAT)
 • ładowarka czterech baterii AA / AAA – sugerowana cena detaliczna 35,90 zł (z VAT)

Przedstawicielem i dystrybutorem kanadyjskiej firmy Pure Energy jest w Polsce i w regionie CEE krakowska firma Platinet SA.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu