Selena SA gospodarczym Ambasadorem Dolnego Śląska

Selena SA – spółka z Grupy Selena, prowadzącego działalność na całym świecie holdingu spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej – otrzymała Dolnośląską Nagrodę Gospodarczą. Wyróżnienie to przyznawane jest podmiotom gospodarczym, których działalność jest szczególnie istotna dla rozwoju regionu. Nagrodę przyznaje kapituła, na której czele stoi marszałek województwa – Marek Łapiński, Rada Inicjatorów oraz przedstawiciele samorządów, organizacji gospodarczych i środowisk naukowych regionu.

Selena SA została doceniona przez organizatorów konkursu za istotny wkład w rozwój i promocję regionu oraz tworzenie nowych i atrakcyjnych miejsc pracy na rynku dolnośląskim. Podczas XI Dolnośląskiego Forum Politycznego i Gospodarczego w Krzyżowej w imieniu firmy Selena SA statuetkę odebrał Przemysław Strzyż, Brand & PR Manager.

„Jesteśmy bardzo dumni z przyznanego nam wyróżnienia – szczególnie cieszy nas uznanie w regionie, gdzie zlokalizowana jest centrala naszej firmy. Produkty Grupy Selena są obecne na rynkach ponad 50 państw, a Selena SA jest liderem sprzedaży w kategorii pian montażowych i silikonów w Polsce. Jednak zawsze pamiętamy, że nasze korzenie znajdują się na Dolnym Śląsku. Tytuł Ambasadora tego regionu to dla nas duży zaszczyt” – Andrzej Ulfig, Prezes Zarządu Selena SA.

Selena SA powstała w roku 1992. W jej asortymencie początkowo znajdowały się poliuretanowe piany montażowe i uszczelniacze silikonowe. W ciągu zaledwie kilku lat firma zdobyła znaczącą pozycję na krajowym rynku specjalistycznej chemii budowlanej. Do tej pory na Dolnym Śląsku uruchomiono 3 zakłady produkujące uszczelniacze oraz piany poliuretanowe, a także fabrykę materiałów sypkich w Lubinie oraz klejów w Dzierżoniowie. Produkcja jest prowadzona wyłącznie w oparciu o własne receptury, opracowywane przez specjalistów działu badań i rozwoju.

„Dolny Śląsk to region przyjazny zarówno dla mieszkańców, jak i inwestorów. To tutaj, dzięki zaangażowaniu i przygotowaniu merytorycznemu naszych pracowników powstają innowacyjne produkty uznawane w Polsce i za granicą. Dynamiczny rozwój naszej firmy to dowód na to, że Dolny Śląsk sprzyja prowadzeniu biznesu i jest otwarty na wszelkie inicjatywy gospodarcze” – mówi Przemysław Strzyż, Brand & PR Manager firmy Selena SA.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu