Nikon: bloguj zdjęciami

Nikon rozpoczyna na blogach internetowych kampanię promującą lustrzanki cyfrowe z segmentu podstawowego. W ramach akcji pięciu popularnym blogerom przekazane zostały aparaty Nikon D3000. Przez cztery tygodnie, zamieszczając foto-wpisy, będą dzielić się z czytelnikami swoimi wrażeniami dotyczącymi testowanych produktów. W kampanii biorą udział m.in. blogi rodziców, modowe i wielotematyczne. Jest to pierwsza tego typu akcja promocyjna na polskim rynku prowadzona przez producenta sprzętu fotograficznego.

„Poprzez działania w blogosferze chcemy pokazać, że dzięki zdjęciom można w pełniejszy sposób opisywać rzeczywistość i ważne wydarzenia. Dzięki zaangażowaniu w akcję blogerów nie związanych na co dzień z fotografią zawodową mamy nadzieję udowodnić, że obsługa lustrzanek Nikon jest bardzo prosta i nawet początkujący użytkownicy znakomicie sobie z nią poradzą. Liczymy, że kampania spotka się z dużym odzewem czytelników blogów, a jest to blisko 50 tys. osób” – mówi Magdalena Michalska–Szmidt, kierownik marketingu Nikon Polska.

W kampanii bierze udział pięć blogów: http://ulicewarszawy.blox.pl/html, http://bagladyshop.blogspot.com/, http://bloguspospolitus.blox.pl/html, http://knedlik.pl/blog/ oraz http://nicalbonic.blox.pl/html. Na każdym z nich zostanie dodatkowo rozegrany konkurs dla czytelników, w którym będzie można wygrać lustrzanki Nikon D3000. Na blogach pojawią się także reklamy w formie Sponsor Widget.

Kampania powstała przy współpracy agencji interaktywnej Eskadra Opcom i firmy Brand New Media. Rozpoczyna się 16 listopada.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu