AutoGuard partnerem technologicznym Orange w zakresie rozwiązań lokalizacyjnych

W oparciu o technologię opracowaną przez firmę AutoGuard S.A., operator komórkowy Orange, jako pierwszy w Polsce wprowadził na rynek nową usługę Autolokalizator. Rozwiązanie umożliwia monitorowanie prędkości, położenia oraz przebiegu trasy pojazdów. Nowa usługa skierowana jest przede wszystkim do firm dysponujących mniejszymi flotami, które nie potrzebują kosztownych systemów lokalizacyjnych.

Autolokalizator to nowość w ofercie Orange, która została opracowana przez firmę AutoGuard. Usługa działa w oparciu o technologię wykorzystującą satelitarny system pozycjonowania GPS i bezprzewodową transmisję danych. Dzięki niej użytkownicy mają stały dostęp do różnorodnych informacji ułatwiających zarządzanie flotą i ograniczających koszty eksploatacji. Rejestracja tak wielu informacji odbywa się za pomocą nowoczesnych urządzeń monitorujących zaprojektowanych przez AutoGuard na zlecenie Orange. Odporny na zakłócenia sieci GSM moduł, po zainstalowaniu w pojeździe, umożliwia stałą lokalizację obiektu oraz transmisję danych. Specjalne oprogramowanie przygotowane dla Orange również przez AutoGuard, dostępne przez chronioną hasłem stronę www, umożliwia bieżące monitorowanie pracy pojazdów oraz wizualizację ich pozycji na mapach cyfrowych. Pozwala również na generowanie raportów oraz automatyzację procesu analizowania danych.

„AutoGuard jako firma technologiczna posiada odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie w projektowaniu i tworzeniu systemów lokalizacyjnych. Firma Orange dysponuje natomiast rozbudowaną siecią dystrybucji, która umożliwia dotarcie z nową usługą do szerokiej grupy odbiorców” – powiedział Robert Rozesłaniec, Prezes Zarządu AutoGuard S.A.

W ramach umowy AutoGuard dostarcza do Orange urządzenia monitorujące i dedykowany serwis internetowy. Sieć dealerska AutoGuard zapewnia usługę montażu, serwisu oraz obsługę techniczną. Autolokalizator oferowany jest przez przedstawicieli handlowych Orange na terenie całej Polski.

Usługa jest dostępna z umową na 12, 24 lub 36 miesięcy. W ramach abonamentu klienci otrzymują transmisję danych w sieci Orange na terenie całego kraju.

Montaż urządzeń nie powoduje utraty gwarancji pojazdu i jest wliczony jest w cenę aktywacji.

Więcej szczegółów na temat nowej usługi na www.autolokalizator.orange.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu