Znani piłkarze pomagają młodym

Lewandowski, Majewski, Szamotulski, Mięciel i Ekwueme przyjęli zaproszenie na spotkanie z młodymi piłkarzami trenującymi na obozach Polsat Soccer Skills.

Ambitni, młodzi piłkarze w wieku od 8 do 15 lat oprócz całorocznej pracy w klubach i szkółkach piłkarskich, zimą i latem przyjeżdżają podszkolić swoje indywidualne, techniczne umiejętności na obozy z cyklu Polsat Soccer Skills.

Każdy obóz to intensywne szkolenie składające się z ćwiczenia techniki piłkarskiej, techniki biegu oraz z treningu mentalnego z psychologami sportu.

System treningowy realizowany w Polsat Soccer Skills opiera się na indywidualnym podejściu do każdego zawodnika. Szkolenie odbywa się w trybie 1 trener – 4 dzieci. Na początku każdego obozu wszyscy przechodzą testy umiejętności, po to aby wyłonić czteroosobowe grupy treningowe, dobrać indywidualny zestaw ćwiczeń i szkolić te elementy, które są najsłabsze. System treningowy został przygotowany przez Marka Milankiewicza, trenera koordynatora Polsat Soccer Skills we współpracy ze szkoleniowcami z Holandii, z psychologami sportowymi akredytowanymi przez Polski Komitet Olimpijski – Hannę Cygan i Dorotę Pietrzyk-Matusik oraz z metodykami sportowymi.

Treningi klubowe są potrzebne każdemu zawodnikowi. Tam uczą się pracy zespołowej i taktyki. Podczas treningu w klubie, gdzie jeden trener szkoli dwudziestu chłopców, trenerowi trudno jest zwrócić uwagę na każdy szczegół i poprawić każdy błąd. My udzielamy piłkarskich korepetycji, które są uzupełnieniem treningu klubowego – mówi Krzysztof Kunik pomysłodawca projektu Soccer Skills.

Oprócz ciężkiej pracy, zawodników czekają również inne przyjemności. Spotkają się ze znanymi piłkarzami, którzy opowiedzą o swojej karierze piłkarskiej i wspólnie potrenują. Do tej pory zaproszenia przyjęli: Rober Lewandowski, Radosław Majewski, Grzegorz Szamotulski, Marcin Mięciel i Emmanuel Ekwueme. Dla dzieci jest to ogromna frajda móc spotkać się z piłkarzami, których znają jedynie z ekranów telewizyjnych – mówi Ewelina Stępień, PR Manager Polsat Soccer Skills – do tej pory nasi chłopcy spotkali się już z Dariuszem Dziekanowskim, Mirosławem Szymkowiakiem i Włodzimierzem Smolarkiem.

Obozy zimowe Polsat Soccer Skills odbędą się w styczniu i w lutym na obiektach z których korzysta Znicz Pruszków.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu