Ze świata na Dolny Śląsk z DB Schenker

Fracht oceaniczny, kolej i transport samochodowy w jednym. Nowe połączenie intermodalne z portu Bremerhaven do Kątów Wrocławskich Schenker Sp. z o.o.  uruchomił połączenie intermodalne, będące kombinacją rozwiązań pochodzących z jednego źródła. Nowy serwis w ofercie operatora łączy niemiecki port Bremerhaven z terminalem kontenerowym w Kątach Wrocławskich.

Tym samym towary klientów, które importowane są drogą oceaniczną z Azji, Australii i obu Ameryk, następnie docierają koleją na Dolny Śląsk. Po przeładunku w Kątach Wrocławskich, towary transportowane są samochodami do grupy producentów i centrów dystrybucyjnych w regionie.

„Wraz z powstaniem w strukturach Schenker Sp. z o.o. pionu logistyki kolejowej, rozwój możliwości z tego sektora stał się jednym z naszych priorytetów” wyjaśnia Krzysztof Szarkowski, Dyrektor Logistyki Kolejowej Schenker Sp. z o.o. „W obecnej sytuacji gospodarczej klienci jeszcze większą uwagę zwracają na dostęp do ekonomicznych rozwiązań. Dlatego celem tego połączenia jest zapewnienie klientom maksymalnych korzyści wynikających z dostępności i kompleksowości oferty DB Schenker. Łącząc rozwiązania kolejowe z silną siecią pozostałych form transportu, jesteśmy w stanie wspierać naszych klientów na ich rynkach.”

Za organizację tego przedsięwzięcia odpowiadają: Schenker Sp. z o.o, DB Intermodal Niemcy, DB Schenker Rail Polska S.A. i Schavemaker Cargo Sp. z o.o. Pociąg kursuje raz w tygodniu, trasa przejazdu zajmuje ok. 14-16 godzin, pojemność składu wynosi ponad 80 TEU. „Nowe połączenie zostało wprowadzone do oferty DB Schenker w Polsce w odpowiedzi na potrzeby importerów i eksporterów z klastra technologicznego zlokalizowanego na Dolnym Śląsku oraz firm ze stref ekonomicznych z okolic Wrocławia” wyjaśnia Sławomir Krzyśków, Kierownik Rozwoju Biznesu Kolejowego Schenker Sp. z o.o.

„Serwis intermodalny jest krótszy o 4-5 dni w porównaniu z transportem kontenera drogą oceaniczną a następnie lądową. Za przewozami kolejowym przemawia także aspekt ekologiczny. Wiele firm w swej strategii zakłada ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko, zużycie energii i minimalizację poziomu hałasu – nasz serwis jest odpowiedzią na te potrzeby.”

W skład rozwiązań logistyki kolejowej DB Schenker, wchodzą m.in. indywidualnie zaprojektowane trasy, możliwość wykorzystania pojedynczego lub grupy wagonów czy przewozy w pociągach zblokowanych. To także koordynacja całego procesu – od organizacji transportu po ostateczną dostawę do odbiorcy. W zależności od potrzeb klientów, logistyka kolejowa daje możliwości łączenia z innymi środkami transportu, wraz z usługami przeładunkowymi, magazynowaniem i dystrybucją do finalnych odbiorców.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu