Redaktorzy i czytelnicy serwisu HPCwire doceniają i nagradzają rozwój rozwiązań dla obliczeń GPU NVIDIA Tesla

Coroczne nagrody branżowe potwierdzają wiodącą pozycję  firmy NVIDIA
w segmencie obliczeń o wysokiej wydajności.NVIDIA Corp. (Nasdaq: NVDA) otrzymała dziś pięć znaczących wyróżnień w corocznym głosowaniu czytelników i wydawców serwisu HPCwire, które ogłoszono podczas konferencji SC09, odbywającej się w Oregon Convention Center w Portland.

Firma NVIDIA została nagrodzona poniższymi wyróżnieniami:
Najlepszy produkt lub technologia w obszarze oprogramowania

  • NVIDIA CUDA – wybór wydawców

Pięć najlepszych produktów lub technologii z przyszłością

  • Procesor graficzny NVIDIA „Fermi” – wybór czytelników

Pięć najlepszych produktów lub technologii z przyszłością

  • Procesor graficzny NVIDIA „Fermi”  – wybór wydawców

Pięciu najlepszych producentów z przyszłością

  • NVIDIA – wybór wydawców

Ludzie godni uwagi w 2010

  • Jen-Hsun Huang, prezes firmy NVIDIA

„Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem rekordowej ilości pięciu nagród za nasze produkty i rozwiązania technologiczne w dziedzinie HPC. Szczególnie cenimy Wybór Czytelników, gdyż wyraża on wprost opinie odbiorców”, powiedział Andy Keane, szef działu Tesla w firmie NVIDIA. „Produkty powstające na podstawach naszej architektury Fermi zmienią znacząco różne dziedziny HPC, jesteśmy więc zaszczyceni, że odbiorcy to akceptują”.

„Nagroda ta, świadcząca o współpracy między światową społecznością czytelników HPCwire a naszym zespołem wydawniczym, jest wyrażeniem uznania przez globalną społeczność HPC”, powiedział Tomas Tabor, wydawca HPCwire. „Otrzymanie nagrody oznacza, że znajdujecie się w obszarze najściślejszego zainteresowania czytelników, wydawców i osób znaczących w branży. Chciałbym pogratulować firmie NVIDIA tych wyborów naszych czytelników i wydawców w roku 2009”.

Coroczne nagrody Czytelników i Wydawców HPCwire przyznawane są na podstawie badań ankietowych przeprowadzanych przez HPCwire. Badania obejmują ankiety online wśród odbiorców HPCwire na całym świecie połączone z wyborem o surowych regułach przeprowadzanym przez wydawców HPCwire oraz osoby znaczące w branży.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu