Premiera Kalendarza Pirelli 2010 już za dwa dni!

19 listopada 2009 roku w londyńskim Old Billingsgate odbędzie się światowa premierowa najnowszej edycji kultowego Kalendarza Pirelli. Wiemy, że materiał zdjęciowy do 37 edycji najbardziej pożądanego kalendarza powstawał na plażach i w dżungli malowniczej Brazylii.

Tym razem Pirelli do współpracy zaprosiło kontrowersyjnego fotografa Terrego Richardsona. W obiektywnie amerykańskiego fotografa uwiecznionych zostało 12 modelek. Odliczanie do światowej premiery trwa!

Już w czwartek przekonamy się o efektach pracy nowojorczyka Terrego Richardsona. Okaże się czy wybór kontrowersyjnego fotografa do wykonania zdjęć do Kalendarza Pirelli 2010 to dobre posunięcie. Zarówno prace jak i wizerunek Richardsona dalece odbiegają od standardów. Jego zdjęcia nie są klasycznie ładne, czy grzeczne, ale odważne i prowokujące. Autor nie boi się krytyki. Uwielbia nagość, ale jednocześnie nie szuka blasku i świeżości, a prowokacji, ekspresyjnego realizmu, wyraźnych detali bez komputerowego retuszu. Image Terriego porównywalny jest ze stylem środowisk przestępczych. Znakiem rozpoznawczym fotografa są charakterystyczny wąsik i liczne tatuaże. Wszystko to powoduje, że finalny efekt sesji Pirelli jest trudny do przewidzenia.

Na kartach kalendarza pojawi się 12 młodych modelek w tym m.in.: Ana Beatriz Barros, Rosie Huntgindon, Miranda Kerr, Abbey Lee Kershaw, Enico Mihalik.

Tegoroczna edycja Kalendarza Pirelli to powrót do korzeni wydawnictwa oraz do egzotycznych i sugestywnych obrazów lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, kiedy to młode początkujące modelki były fotografowane na tle nieskażonych, dzikich plaż; naturalnie, spontanicznie i prosto.

Kto weźmie udział w uroczystości? Jak zostanie przyjęta edycja Kalendarza Pirelli 2010? Przekonamy się już 19 listopada!

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu