Nowa linia LifeSize 220 – wideokonferencje Full HD w przystępnej cenie

Firma LifeSize Communications, światowy lider na rynku wideokonferencji wysokiej rozdzielczości, wprowadza nową linię produktów LifeSize® 220. Wśród premier znalazł się pierwszy wideoterminal z wbudowanym mostkiem Full HD, potrafiący obsłużyć do 8 teminali wideo w jednym spotkaniu, pierwszy system wideo HD z mostkiem Full HD w cenie poniżej 40 tysięcy złotych, a także pierwszy system do komunikacji wideo Full HD w cenie poniżej 23 tysięcy złotych.

Nowa linia produktów LifeSize 220 to wysoka wydajność wideokonferencji Full HD za cenę, która po raz pierwszy jest przystępna dla użytkowników biznesowych. Seria obsługuje tryb 1080p30, zapewniający najwyższą rozdzielczość, a także 720p60, oferujący rewelacyjną płynność ruchu. Do standardowych funkcji tej rodziny urządzeń zaliczają się także obsługa podwójnych wyświetlaczy, zintegrowane współdzielenie treści oraz LifeSize Adaptive Motion Control. Sprawiają one, że rozproszone zespoły mogą współpracować równie efektywnie, jak gdyby ich członkowie znajdowali się w jednym pomieszczeniu.

„Linia produktów LifeSize 220 to kolejny duży krok w stronę zaoferowania komfortu wideokonferencji szerokiej grupie użytkowników. Dzięki nieustającym innowacjom LifeSize wprowadza produkty, których oczekują klienci. Zapewniając najwyższą jakość naszych rozwiązań, niespotykaną elastyczność i nadzwyczaj atrakcyjną cenę, sprawiamy, że organizacje z całego świata zmieniają sposób komunikacji” – powiedział Craig Malloy, założyciel i prezes LifeSize Communications.

System LifeSize 220 potrzebuje łącza o przepustowości zaledwie 768 kb/s, aby przesłać wideo w rozdzielczości HD, dzięki czemu z zalet wideokonferencji mogą skorzystać biura czy firmy dowolnej wielkości – na przykład instytucje medyczne zapewniające pacjentom opiekę na terenach wiejskich lub instytucje edukacyjne, które chcą wzbogacić program dzięki komunikacji wizualnej. Systemy LifeSize, wykorzystujące sprawdzoną architekturę LifeSize, dopasowują się w unikalny do dowolnego środowiska sieciowego i płynnie integrują z firmowymi systemami IT.

Produkty z rodziny LifeSize 220 trafią do sprzedaży na całym świecie w czwartym kwartale 2009 r. Model LifeSize Express 220 w zestawie z modułami Camera 200 i MicPod będzie kosztował 8099 USD. Cena LifeSize Team 220 z modułami Camera 200 i dwoma modułami MicPod: 13 999 USD; LifeSize Room 220 z modułami Camera 200 i telefonem to 19899 USD.

Fakty  i najważniejsze informacje

W skład rodziny LifeSize 220 wchodzą następujące produkty:
LifeSize® Express 220

  • Wideo w trybie 1080p30 i 720p60
  • Obsługa dwóch telewizorów/wyświetlaczy wysokiej rozdzielczości

LifeSize® Team 220, Full HD i wysokiej klasy wielopunktowe konferencje od teraz w średnim przedziale cenowym

  • Wideo w trybie 1080p30 i 720p60
  • Możliwość jednoczesnego połączenia do 4 biur w trybie 1080p30 i 720p60 z zachowaniem ciągłej obecności
  • Elastyczne wejścia/wyjścia audio-wideo, idealnie sprawdzające się podczas współpracy rozproszonych zespołów

LifeSize® Room 220,  komunikacja wideo w trybie Full HD oraz pierwszy na rynku wbudowany mostek HD do obsługi wideokonferencji 8-stronnych

  • Komunikacja wideo w trybie Full HD
  • Maksymalne obsługiwane pasmo do 8 Mb/s
  • 8-stronny wbudowany mostek HD z trybem ciągłej obecności i przełączaniem głosowym

Rodzina LifeSize 220 zapewnia przewagę LifeSize Advantage.

  • System ten oferuje najlepszy z możliwych obrazów – co najmniej 2 razy lepszy niż konkurencyjne produkty – niezależnie od dostępnego pasma. Wynika to z unikalnych, zastosowanych w nim rozwiązań, które poprawiają efektywność wykorzystania sieci i wydajność.
  • Wyłącznie LifeSize oferuje technologię Adaptive Motion Control (AMC). Dynamicznie dostosowuje się ona do zmieniających się warunków sieciowych, zapewniając najwyższą jakość i czytelność obrazu.

Seria LifeSize 220 uzupełnia istniejącą rodzinę LifeSize 200 oraz niedawno ogłoszone systemy do komunikacji wideo LifeSize® Passport. Oczywiście jest też zgodna z kompletną linią rozwiązań LifeSize do budowy infrastruktury i zarządzania. Więcej informacji o rozwiązaniach LifeSize znaleźć można na stronie www.lifesize.com.

Wyłącznym dystrybutorem LifeSize w Polsce jest firma MEDIAZ.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu