Interactive Intelligence wizjonerem w dziedzinie komunikacji zunifikowanej

Firma Interactive Intelligence (Nasdaq: ININ), międzynarodowy dostawca zintegrowanych rozwiązań z zakresu komunikacji IP dla biznesu, została umieszczona przez prestiżową firmę analityczną Gartner w kwadrancie wizjonerów raportu „2009 Magic Quadrant for Unified Communications”. Raport ocenia producentów rozwiązań komunikacji zunifikowanej na podstawie kompletności wizji i zdolności do jej realizacji oraz identyfikuje kluczowe trendy branżowe.

„Nasze podejście do komunikacji zunifikowanej jest wyjątkowe w branży” – powiedział założyciel i prezes Interactive Intelligence, dr Donald E. Brown. – „Zamiast koncentrować się na zwiększeniu wydajności oferowanych rozwiązań, wykorzystaliśmy technologie komunikacyjne do automatyzacji kluczowych procesów biznesowych. Tak innowacyjne rozwiązanie nie jest oferowane przez żadnego z naszych konkurentów”

Firma Interactive Intelligence wprowadziła na rynek swój zunifikowany system komunikacji IP typu „wszystko-w-jednym” w 1997 roku, aby wyeliminować koszty i komplikacje nieodłącznie związane z produktami „wielopunktowymi”. Rozwinięciem wizji komunikacji zunifikowanej jest nowe narzędzie do automatyzacji procesów biznesowych, Interaction Process Automation (IPA), które rozwiązuje podstawowe problemy przytoczone w raporcie Gartnera, takie jak złożoność aplikacji i produktu oraz trudny do zmierzenia zwrot z inwestycji.

„IPA to kolejny etap rozwoju komunikacji zunifikowanej, który oferuje mierzalne zyski z inwestycji poprzez zmniejszenie liczby pracowników zaangażowanych w dany proces biznesowy, eliminację opóźnień i identyfikację tzw. „wąskich gardeł” procesów zachodzących w firmie” – powiedział Brown.

IPA wykorzystuje zunifikowaną, opartą na protokole IP platformę komunikacyjną Interactive Intelligence do zarządzania przydziałem pracy w firmie, a zatem oferuje organizacjom wszystko, czego potrzebują do definiowania, hierarchizacji, kierowania i śledzenia każdego etapu procesu biznesowego. Więcej informacji o IPA można znaleźć pod adresem www.inin.com/ipa.

Bezpłatną kopię raportu Gartner 2009 „Magic Quadrant for Unified Communications” można pobrać pod adresem www.inin.com/MQUC.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu